koszykówka / I liga
koszykówka / I liga -
Koszykarska wojna dla Spójni
autor: Tomasz Surma materiały prasowePo niecodziennym meczu, w którym potrzebne były dwie dogrywki Spójnia Stargard ograła na wyjeździe GKS Tychy 126:122 i awansowała do wielkiego finału batalii o awans do Energa Basket Ligi. Przeciwnika jeszcze nie zna bowiem w rywalizacji Sokół Łańcut - Polonia Leszno prowadzą Ci pierwsi 2:1.

Aktualizacja: Sokół wygrał w czwartym spotkaniu 87:83 i także zagra w finale.

Biało-bordowi dobrze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 13:8, jednak szybko je roztrwonili i po pierwszej kwarcie mieliśmy remis. Druga ćwiartka ze wskazaniem na GKS, który prowadził 39:29, ale ostatecznie na przerwę schodził z sześcioma oczkami przewagi.
Po zmianie stron od pierwszych minut mocno do pracy wzięli się przyjezdni, którzy rozpoczęli pogoń za rywalem. Z rozpędu nie tylko odrobili straty, ale przed decydującą odsłoną prowadzili nawet 76:72. Kosztowny przestój podopiecznym Krzysztofa Koziorowicza przytrafił się jednak na początku czwartej części. GKS zdobył 13 punktów z rzędu (85:76), a w tym czasie dziesięć oczek rzucił Norbert Kulon. Z trudnej sytuacji Spójnię wyprowadzili Marcin Dymała i Hubert Pabian. W kilka minut doprowadzili oni do remisu 95:95.

Ponieważ gościom nie udało się zakończyć spotkania w regulaminowym czasie gry to jak się później okazało do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki. W pierwszej z nich po dwóch trójkach Marcela Wilczka biało-bordowi wygrywali 109:105. Gospodarze jednak wyrównali, ale w ostatecznym rozrachunku w kolejnych pięciu minutach nie byli wstanie powstrzymać Wilczka i Dymały.

GKS Tychy - Spójnia Stargard 122:126 (21:21, 31:25, 20:30, 23:19, d. 16:16, 11:15)

GKS: Norbert Kulon 24, Michał Jankowski 23, Dawid Słupiński 22, Filip Małgorzaciak 16, Damian Szymczak 15, Marcin Kowalewski 13, Tomasz Deja 9, Piotr Hałas 0.

Spójnia: Marcin Dymała 30, Marcel Wilczek 21, Hubert Pabian 19, Wojciech Fraś 14, Karol Pytyś 14, Dawid Bręk 13, Maciej Raczyński 7, Alan Czujkowski 5, Konrad Koziorowicz 3
źródło: e-stargard.pl / własne

Ruszyła ZIMOWA REKRUTACJA do redakcji portalu LIGOWIEC.NET! Interesujesz się piłką nożną? Siatkówką? Piłką ręczną? Koszem? A może jesteś fanem biegania? Tenisa? Albo jeszcze innych dyscyplin sportowych? Znasz jak własną kieszeń rozgrywki okręgówki, A klasy, B klasy a może i C klasy? Chcesz poczuć atmosferę trybuny prasowej i uczestniczyć w wydarzeniach sportowych od zaplecza?

Wykorzystaj unikalną szansę i dołącz do załogi naszego portalu. Poszukujemy osób energicznych, które potrafią pisać, opisywać wydarzenia sportowe lub maja przemyślenia własne i chęć pisania reportaży i felietonów. Jeśli chcesz się rozwinąć i zrobić krok w kierunku profesjonalnego dziennikarstwa - dołącz do nas.

Co oferujemy? Na początek możliwość bywania na trybunie prasowej i przysłowiowy 'wpis do CV'. Stałym współpracownikom dajemy możliwość rozwoju, a najlepsi mogą liczyć na regularną płatną współpracę, stałe akredytacje na mecze i dodatkowe nagrody.

Jak zacząć? Wyślij swoje imię i nazwisko wraz z krótkim opisem - co Cię interesuje, czym chciałbyś/chciałabyś się zająć, skąd jesteś oraz czy masz na koncie doświadczenia dziennikarskie. Dołącz do tego kontakt do siebie - telefon/facebook u wyślij na maila redakcja@ligowiec.net. Skontaktujemy się z Tobą!