Koniec sezonu dla Wilków Morskich
autor: Andrzej Romański / Energa BasketStal Ostrów Wielkopolski została drugim półfinalistą Energa Basket Ligi. Gracze z Wielkopolski ogrywając w Szczecinie King Wilki Morskie Szczecin 91:73, zakończyły ćwierćfinałową rywalizację play-off wynikiem 3-0. Zespół trenera Emila Rajkovicia zagra z lepszą drużyną pary Polski Cukier - MKS.

Na początku spotkania kontuzji doznał Martynas Paliukenas, a BM Slam Stal nieźle grała w ataku - po trójce Aarona Johnsona miała sześć punktów przewagi. Gospodarze się nie poddawali - w końcu trafienia Pawła Kikowskiego dały im minimalne prowadzenie. Ostatecznie dzięki akcji Nikoli Markovicia po 10 minutach było 20:19 dla ostrowian.
W pewnym momencie drugiej kwarty BM Slam Stal zanotowała serię 12:0 i znacząco odskoczyła. Przełamać próbował to Sebastian Kowalczyk, ale to nie wystarczało. Trafienie Adama Łapety ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:29. W trzeciej kwarcie zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa wziął się za odrabianie strat. Dzięki kolejnym rzutom Mateusza Bartosza i Taurasa Jogeli zbliżył się nawet na osiem punktów. To nie był koniec - następne celne rzuty wolne oznaczały, że brakowało szczecinianom tylko trzech do remisu. Po 30 minutach było już tylko 59:61. Czwartą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 10:0, a to oznaczało, że ponownie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Kowalczyk zainicjował jeszcze zryw ofensywny swojej drużyny, ale to nie wystarczało. Ostatecznie ekipa trenera Emila Rajkovicia zwyciężyła 91:73 i awansowała do półfinału.

Najlepsi strzelcy: Sebastian Kowalczyk zdobył 21 punktów i 5 asyst dla gospodarzy. Aaron Johnson zanotował 18 punktów i 5 asyst dla gości.

Ciekawostka: Trener Emil Rajković tym razem korzystał z 11 koszykarzy - na parkiecie nie pojawił się Michał Chyliński.

Statystyka: Spora różnica na korzyść BM Slam Stali w punktach “drugiej szansy”. Ostrowianie zanotowali ich 18, a gospodarze tylko pięć.

King Wilki Morskie Szczecin - Stal Ostrów Wielkopolski 73:91 (19:20, 10:26, 30:15, 14:30)

King: Sebastian Kowalczyk 21, Tauras Jogela 16, Mateusz Bartosz 15, Carlos Medlock 7, Paweł Kikowski 6, Łukasz Diduszko 4, Darrell Harris 4, Kostas Jonuska 0, Maciej Majcherek 0.

Stal: Aaron Johnson 18, Stephen Holt 15, Mateusz Kostrzewski 12, Adam Łapeta 10, Nikola Marković 9, Łukasz Majewski 9, Szymon Łukasiak 7, Jure Skifić 5, Marc Carter 4, Grzegorz Surmacz 2, Tomasz Ochońko 0
źródło: materiały prasowe / EBL