piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria wygrywa w Gryfinie
autor: victoria sp2 sianów Piłkarki Victorii SP 2 Sianów gościły w Gryfinie i po ciężkim meczu pokonały dziewczyny z UKS Energetyk Junior Gryfino 4:2. Nie był to łatwy mecz dla Victorii SP 2. Początek spotkania należał do sianowianek, które już w 3. minucie mogły strzelić bramkę. W 5. minucie po rzucie wolnym i będzie sianowskiej obrony energetyczki niespodziewanie strzelają bramkę a jej autorką została Julia Chruścińska. W 21 minucie na prawym skrzydle zaszalała Weronika Placek, pięknie wrzuciła do Grzelak, która groźnie strzeliła i jeszcze dobitka Wiktorii Ostróżki, ale na posterunku była bramkarka z Gryfina.
Minutę później w 21. minucie dobrego podania od Klaudii Saganowskiej nie zmarnowała Malwina Grzelak i padło wyrównanie. Po strzeleniu gola przewaga należała do piłkarek z Sianowa, ale bez zmiany wyniku. Za to ponownie po błędzie sianowskiej defensywy Julita Zięba daje prowadzenie zespołowi z Gryfina. I tak pozostało do przerwy.

Druga połowa to zdecydowany atak rozzłoszczonych sianowianek. W 42. minucie winien być wyświetlony wynik remisowy, jednak Izabela Pawłowska marnuje fantastyczną okazję, podobnie jak w 43 minucie Malwina Grzelak i Wiktoria Ostróżka. W 44. minucie atakujące sianowianki popełniają błąd w obronie i o mało co nie tracą gola. Na szczęście mają w bramce Oktawię Kaszewską. W 50 minucie sam na sam z bramkarką Energetyka Wiktoria Ostróżka i niecelne uderzenie. W 52. minucie wkurzona takim niekorzystnym wynikiem Malwina Grzelak przedrylowała kilka zawodniczek i wyrównała na 2:2. W 56. minucie znów piękna Akcja Malwiny Grzelak, wyłożenie piłki Izie Pawłowskiej i sianowianki wychodzą na zasłużone prowadzenie. Mogą je wkrótce podwyższyć ale w 58. i 68. minucie dobre uderzenia Malwiny Grzelak broni bramkarka Gryfina. W 74. minucie rajd lewą stroną przeprowadza Karolina Kawałek i nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarką. W 76. minucie bombowy strzał Izabeli Pawłowskiej trafia w poprzeczkę. W 75. minucie na strzał z 25 metrów decyduje się Malwina Grzelak i jej ostry strzał ląduje w bramce Gryfina. Energetyczki mimo, że przegrywają nie rezygnują ze zmiany rezultatu i ich kontrę w 78. minucie na szczęście broni Oktawia Kaszewska. W 79. minucie sianowianki nie wykorzystują rzutu karnego po strzale Klaudii Saganowskiej. Trenerzy sianowskiej Victorii SP 2 cieszą się ze zwycięstwa ale dodają, że mimo to, że ich zespół wygrał zasłużenie i stworzył więcej okazji do strzelenia bramek to nie był to łatwy mecz i kosztował ich sporo nerwów.

Następny mecz sianowianki zagrają 5 maja o godzinie 12.00 z MKS Olimpia III Szczecin w Sianowie.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Karolina Wieczorek, Wiktoria Robakowska,Karolina Kawałek (79 Wiktoria Studzińska), Wiktoria Mąka (13 Weronika Placek (64 Oliwia Żywanowska), Klaudia Saganowska, Wiktoria Kaszyńska, Izabela Pawłowska, Wiktoria Ostróżka, Malwina Grzelak.
źródło: Victoria SP2 Sianów