Trudne zadanie przed Wilkami
autor: Andrzej Romański / Energa Basket LigaTrudne, ale nie niemożliwe zadanie czeka koszykarzy King Wilków Morskich Szczecin w pierwszej rundzie play-off Energa Basket Ligi. Szczecinianie w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają 0:2 i zespołowi z Ostrowa Wlkp. brakuje już tylko jednej wygranej do awansu do półfinału. Trzecie spotkanie tej pary odbędzie się w Szczecinie w środę o 17.45.

King świetnie wszedł w drugie spotkanie i po dwóch minutach oraz akcji Martynasa Paliukenasa prowadził 6:0. Ostrowianie krok po kroku odrabiali straty, ale nie pozwalali na to Paweł Kikowski i Łukasz Diduszko. Po późniejszym trafieniu tego drugiego goście mieli 11 punktów przewagi. Po 10 minutach było 27:17.
W drugiej kwarcie BM Slam Stal kilkakrotnie zbliżała się na pięć punktów - m.in. po trafieniu Mateusza Kostrzewskiego. Później gospodarze zmniejszyli straty nawet do dwóch punktów, ale po rzutach wolnych Sebastiana Kowalczyka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:39. W trzeciej kwarcie szczecinianom udawało się utrzymywać przewagę dzięki akcjom Carlosa Medlocka i Taurasa Jogeli. Uaktywnił się jednak Aaron Johnson, a po trafieniu Mateusza Kostrzewskiego ostrowianie wyszli na prowadzenie. Później trójki trafiał Michał Chyliński, a po 30 minutach było 65:60. W czwartej kwarcie zespół trenera Emila Rajkovicia uciekał po kolejnych rzutach Chylińskiego i Ochońki. Na półtorej minuty przed końcem z dystansu trafił jeszcze Marković i BM Slam Stal miała już 15 punktów przewagi. Ostatecznie zwyciężyła 88:79.

Najlepsi strzelcy: W ekipie gospodarzy wyróżniał się Michał Chyliński z 17 punktami. Paweł Kikowski zanotował 18 punktów dla gości.

Ciekawostka: Michał Chyliński trafił w tym spotkaniu cztery trójki - to wyrównanie jego najlepszego wyniku pod tym względem w tym sezonie Energa Basket Ligi. Cztery celne rzuty z dystansu zanotował również 20 stycznia w meczu z PGE Turowem.

Statystyka: Gracze wchodzący z ławki w BM Slam Stali rzucili aż 64 z 83 punktów całego zespołu.

Stal Ostrów Wielkopolski - King Wilki Morskie Szczecin 78:71 (25:17, 15:23, 15:13, 23:18)

Stal: Stephen Holt 14, Aaron Johnson 13, Nikola Marković 13, Marc Carter 10, Jure Skifić 7, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Adam Łapeta 4, Grzegorz Surmacz 3, Michał Chyliński 2, Szymon Łukasiak 1, Łukasz Majewski 0.

King: Martynas Paliukenas 18, Carlos Medlock 15, Darrell Harris 14, Sebastian Kowalczyk 8, Tauras Jogela 6, Paweł Kikowski 6, Łukasz Diduszko 3, Mateusz Bartosz 1, Kyle Benjamin 0

BM Slam Stal: Michał Chyliński 17, Mateusz Kostrzewski 15, Nikola Marković 11, Aaron Johnson 10, Marc Carter 7, Adam Łapeta 6, Tomasz Ochońko 6, Grzegorz Surmacz 6, Jure Skifić 5, Stephen Holt 3, Szymon Łukasiak 2, Łukasz Majewski 0.

King: Paweł Kikowski 18, Tauras Jogela 17, Carlos Medlock 16, Łukasz Diduszko 10, Martynas Paliukenas 7, Sebastian Kowalczyk 7, Darrell Harris 4, Mateusz Bartosz 0, Kostas Jonuska 0.

Stan rywalizacji 2:0 dla Stali.
źródło: materiały prasowe / EBL