piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Chemik wygrywa z Arkonią i awansuje do IV ligi
autor: Ariel SzydłowskiW zakończonym meczu XXIII kolejki piłkarze Chemika Police pokonali na własnym boisku Arkonię Szczecin 4:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Mikołaj Trajkowski, Marcin Krystek oraz Szymon Kapelusz. Sobotnie spotkanie Chemika z Arkonią jak to już nasi zawodnicy zdołali nas przyzwyczaić rozpoczęło się od ataków Chemika jednak mimo upływu czasu gospodarzom spotkania, nie udawało się przebić szczelnej obrony Arkonii.
Mało tego jako pierwsi bramkę zdobyć mogli goście. Po faulu na około 20 metrze, dobrze z wolnego uderzył Kosakowski. Na szczęście piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki Czarka Szybki. Chwilę później było już 1:0 dla Chemika. Dobre dośrodkowanie Bartosza Ławy wykorzystał Mikołaj TrajkowskiChemicy obieli prowadzenie. Utrata bramki przez Arkonię sprawiła, że z zawodników gości uleciało powietrze i w ciągu zaledwie 8 minut stracili kolejne dwie bramki a ich autorem był Szymon Kapelusz dla którego było to 25 i 26 ligowe trafienie. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Stroną dominującą dalej byli policzanie, jednak w drugiej części spotkania padła tylko jedna bramka a jej autorem był Marcin Krystek, który zaliczył dosłowne wejście smoka gdyż dosłownie dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku. Wynik Chemika mógł być i powinien być wyższy, niestety nasi zawodnicy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0. Dodatkowo dzięki zwycięstwu Białych Sądów nad Flotą Świnoujście 3:2 na 7 kolejek przed końcem awansowaliśmy do IV Ligi!!! W następnej kolejce piłkarze Chemika zmierzą się na wyjeździe z drużyną Wichra Brojce.

Chemik: Szybka - Ziółkowski, Maśniak, Andrzejewski, Szewczykowski, Jóźwiak, B. Ława(73' Gałecki), Klimkowicz(66' Krystek), Kapelusz(73' Kowalczyk), Protasenko, Trajkowski(46' Białek)

1:0 - 34 min Mikołaj Trajkowski

2:0 - 36 min Szymon Kapelusz

3:0 - 41 min Szymon Kapelusz

4:0 - 68 min Marcin Krystek