piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Rozstrzygnie ostatnia kolejka
autor: paulinaRemisem 2:2 zakończyło się spotkanie Mitechu Żywiec z Olimpią Szczecin w kobiecej Ekstralidze.
Początek meczu należał do szczecinianek, które były bardziej aktywne i stwarzały zagrożenie na połowie rywalek. W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się i zarówno jeden jak i drugi zespół mógł objąć prowadzenie.
Pierwszą dobrą okazję bramkową olimpijki stworzyły już w 7. minucie meczu. Jednak strzał Roksany Ratajczyk poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Aleksandry Komosy. Mitech odpowiedział po dziesięciu minutach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale jednej z napastniczek piłkę z linii bramkowej wybiła Amelia Bińkowska. Kolejne minuty to wymiana ciosów z obydwu stron, która lepiej skończyła się dla Olimpii. Bramkę i prowadzenie zdobyła dla szczecinianek Kornelia Grosicka, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy.

Druga odsłona rozpoczęła się od huraganowych ataków gospodyń, które chciały jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Udało się już w 51. minucie za sprawą Dominiki Sykorovej, która celnym strzałem pokonała Beatę Niesterowicz. Odpowiedź Olimpii była jednak piorunująca i już po dwóch minutach, po trafieniu Matildy Böhm szczecinianki były ponownie na prowadzeniu. Po bramce mecz uspokoił się i wyrównał, jednak to piłkarkom z Żywca udało się zdobyć jeszcze jednego gola. Do remisu doprowadziła w 63. minucie Katarzyna Wnuk. Do końca żadna ze stron nie zagroziła już swoim rywalkom i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

O tym kto zagra w grupie mistrzowskiej, a kto w spadkowej zadecyduje więc ostatnia kolejka. Już w najbliższą środę Olimpia podejmie w Szczecinie AZS Wrocław. Mitech natomiast zagra w Sosnowcu z Czarnymi.

TS Mitech Żywiec - Olimpia Szczecin 2-2 (0-1)

Mitech Żywiec: Komosa - Gruszka (72` Rosak), Stopka, Rżany, Wiśniewska, Matyja (67` Prokop), Wnuk, Sobota, Sykorova (80` Smaza), Droździk, Chrzanowska (83` Zegan).

Olimpia Szczecin: Niesterowicz - Grosicka (64` Witczak), Szymaszek (67` Niewolna), Szwed, Preś, Böhm, Hryb, Ratajczyk, Janik, Bińkowska (77` Sudyk), Kovtun.

Bramki:
0-1 Grosicka 42`
1-1 Sykorova 51`
1-2 Matilda Böhm 53`
2-2 Katarzyna Wnuk 63`

Sędzie meczu: Karolina Tokarska jako główna oraz Agnieszka Bobowska i Izabela Mnich jako asystentki.