Wysoka porażka w Lublinie
AZS Koszalin wysoko uległ w Lublinie miejscowemu Startowi w meczu 29. kolejki Energa Basket Ligi. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zachowali szanse na udział w play-off.

Najważniejsze wydarzenia: Początek meczu był zaskakujący - po trafieniu Nikoli Malesevicia to AZS prowadził 10:4. Lublinianie się zbliżali, ale dzięki akcjom Diante Baldwina oraz Igora Wadowskiego to goście wygrywali po 10 minutach 22:16. W drugiej kwarcie TBV Start pokazał swój potencjał ofensywny i zaczął budować przewagę, co było możliwe po trafieniach Marcina Dutkiewicza oraz Urosa Mirkovicia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:40. Chavaughn Lewis i James Washington robili swoje w trzeciej kwarcie, a do ataku włączył się też Darryl Reynolds. Ekipa trenera Dragana Nikolicia nie była w stanie gonić rywali. Po 30 minutach było 70:56. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła, bo drużyna z Lublina ciągle pokazywała solidną postawę w ataku. TBV Start zwyciężył 92:74.

Najlepsi strzelcy: James Washington zdobył 23 punkty, 6 zbiórek i 5 asyst dla gospodarzy. Aleksandar Marelja zanotował 15 punktów, 11 zbiórek i 3 asysty dla gości.

Ciekawostka: Marcin Dutkiewicz (TBV Start) w przeszłości był zawodnikiem AZS - w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi rzucił 12 punktów.

Statystyka: TBV Start rzucił w tym meczu aż 14 trójek - o 10 więcej niż rywale z Koszalina.

Start Lublin - AZS Koszalin 92:74 (16:22, 28:18, 26:16, 22:18)

TBV Start: Washington 23, Lewis 15, Mirkovic 12, Dutkiewicz 12, Reynolds 10, Gospodarek 9, Czerlonko 5, Szymański 4, Dziemba 2, Zalewski 0, Kowalski 0, Ciechociński 0

AZS: Marelja 15, Baldwin 14, Kiwilsza 13, Malesevic 11, Leńczuk 9, Kumpys 7, Wadowski 3, Dłoniak 2, Naczlenis 0
źródło: materiały prasowe / PLK