Bramka Benedyczaka dała trzy punkty
autor: pogonszczecin.pl Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały Centrę Ostrów Wielkopolski 1:0 w pierwszym meczu III ligi w tym roku.

Trener Sikora miał do dyspozycji ośmiu zawodników, którzy trenują z pierwszym zespołem: Łukasz Budziłka, Jakuba Paprzyckiego, Sebastiana Rudola, Macieja Żurawskiego, Dawida Korta, Sebastiana Kowalczyka, Dawida Błanika oraz Adriana Benedyczaka. - Każdy z tych zawodników wniósł dzisiaj wiele jakości. Widać po nich, że są głodni gry i każda minuta spędzona na boisku daje im radość. Nikt nie odstawiał nogi, nikt nie był obrażony - powiedział dla pogonszczecin.pl po meczu trener Sikora.
Spotkanie rozpoczęło się od naporu gospodarzy, którzy starali się bardzo szybko zdobyć bramkę. Przyjezdni z Wielkopolski bardzo skutecznie grali w obronie. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Benedyczak, który trafił jednak w słupek. Wychowanek kamieńskiego Gryfa w 23. minucie otworzył wynik niedzielnej potyczki. Płaskim strzałem z ok. 20 metrów nie dał szans na obronę Bartczakowi.

Druga połowa to dalsza dominacji szczecinian. Portowcy starali się podwyższyć wynik. Swoją szansę po dośrodkowaniu Korta miał Żurawski, ale futbolówka poleciała nad poprzeczką. Następnie okazję miał Zieliński, a trafił on w bramkarza gości. - Dobrze wyglądało to spotkanie w naszym wykonaniu. Długo utrzymywali się przy piłce, dominowaliśmy na boisku i zmusiliśmy rywala, by skupił się wyłącznie na działaniach destrukcyjnych. Zabrakło nam jednak potwierdzenia dobrej dyspozycji większą liczbą bramek. Ważne jednak, że zapisaliśmy na swoim koncie trzy punkty i dobrze weszliśmy w ligę - podsumował dzisiejszy mecz trener Sikora.

1:0 Adrian Benedyczak 23’

Pogoń Szczecin: Budziłek - Kujawa, Kuzko, Adamczuk, Paprzycki (60’ Maćkowski) - Rudol, Żurawski (75’ Bochnak) - Błanik, Kort, Kowalczyk (86’ Zieliński) - Benedyczak (65’ Paczuk)

Centra Ostrów Wlkp.: Bartczak - Sztok, Adamiak, Izydorski, Kucharski, Wandzel, Strączkowski, Reyer, Jankowski, Kucharski, Michalski
źródło: własne/pogonszczecin.pl