piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Juniorzy Pogoni pokonali Błękitnych
autor: pogonszczecin.pl Zespół Portowców prowadzony przez Andrzeja Tychowskiego pokonał Błękitnych Wronki 1:0 w  Centralnej Lidze Juniorów U17.

W meczu tym wystąpić nie mogli kontuzjowani Potoczny, Jacho i Żulpo. W składzie natomiast zameldowali się Grobleny i Rościszewski, którzy do rundy wiosennej przygotowywali się pod okiem trenera Crettiego. Gospodarze od początku spotkania przejęli przewagę. Bardzo dobrze grała jednak obrona beniaminka z Wronek. Największe zagrożenie pod bramką Błękitnych szczecinianie stwarzali przy stałychg fragmentach gry.
W 10. minucie bliski szczęścia był Kacper Cichoń, ale trafił w poprzeczkę. Z ok. 16. metrów próbowali Daniel Pietraszkiewicz i Marcel Wędrychowski, ale brakło im do szczęścia kilku centymetrów. - Mieliśmy świadomość, że kluczowe w tym spotkaniu będzie strzelenie pierwszej bramki. Długo nam się to niestety nie udawało. Rywal był zdeterminowany, pilnował środka boiska. Dopiero w drugiej odsłonie zaczęliśmy nękać przeciwnika skrzydłami i zrobiło się ciekawiej - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Tychowski.

Po przerwie na murawie zameldował się Dawid Krzyżaniak, a na skrzydła zawędrowali Marcel Wędrychowski i Mateusz Rościszewski. Przyniosło to efekt w postaci bramki w 54. minucie. Rościszewski podał do Krzyżaniaka, a ten posłał piłkę pod poprzeczkę bramki gości. - Kluczowe w tej akcji były umiejętności indywidualne Rościszewskiego, który świetnie zachował się w bocznym sektorze. Nie ukrywam - kamień spadł mi z serca, chociaż miałem przygotowany już wariant rezerwowy -stwierdził Andrzej Tychowski.

W końcowych minutach Pogoń starała się podwyższyć swoje prowadzenie. Okazję do zdobycia gola mieli Jakub Wójcik, Dawid Krzyzaniak i Damian Ładny, ale brakło im szczęścia. Ostatecznie zespół Portowców wygrał 1:0, co dało im miejsce w górnej części tabeli. - Jestem zadowolony z tego spotkania. Wolę takie spotkania, w których musimy pokazać charakter, niż łatwe, wysokie zwycięstwa. Zapisujemy na swoim koncie komplet punktów i w dobrym stylu zaczynamy rundę wiosenną. Oby tak dalej - podsumował trener Andrzej Tychowski.

1:0 Dawid Krzyżaniak 54’

Pogoń Szczecin: Grobelny - Iskra, Ładny, Kotarba, Kwiecień - Smoliński, Cichoń (70’ Świerszczyński) - Wędrychowski (76’ Cybula) Rościszewski, Pietraszkiewicz (41’ Krzyżaniak) - Kankowski (62’ Wójcik)
źródło: własne/pogonszczecin.pl