pszczolek
piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 11.03.2018 07:16
Energa AZS triumfuje w Gdyni
autor: arti15Szczypiornistki Energi AZS Koszalin po zaciętym pojedynku pokonały na wyjeździe GTPR Gdynia 19:18. W zespole prowadzonym przez Anitę Unijat najskuteczniejsza Romana Roszak rzuciła 9 bramek. Zwycięstwo zapewniło akademiczkom czwartą lokatę po rundzie zasadniczej.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. Pierwsze na dwa trafienia odskoczyły gospodynie w 9 minucie, wówczas Gdynia prowadziła 5:3. Następnie koszalinianki odrobiły straty, a w 20 minucie posiadały dwie bramki przewagi 8:6 dla Koszalina. W końcówce oba zespoły miały problemy ze skutecznością. Ostatecznie na przerwę Energa AZS schodziła z prowadzeniem 9:6.
Po zmianie stron podopieczne Anity Unijat utrzymywały wywalczoną przewagę. Kwadrans przed końcem akademiczki prowadziły 16:11. Gospodynie w kolejnych minutach zaczęły odrabiać straty. Cztery minuty przed zakończeniem rywalizacji Gdynia zdołała zbliżyć się na jedną bramkę 17:18. Koszalinianki odpowiedziały trafieniem Dominiki Grobelskiej. W ostatnich fragmentach rywalizacji gospodynie zdołały rzucić jedną bramkę, co ostatecznie oznaczało zwycięstwo Energi AZS 19:18.