Świt przeważał, Stilon strzelał
autor: Świt FBW drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Międzyzdrojach i zarazem ostatnim sparingu podczas zimowych przygotowań, zespół Świtu Szczecin uległ Stilonowi Gorzów 1:2. Skolwinianie byli w tym meczu stroną przeważającą, jednak to Gorzowianie byli skuteczniejsi.

Początek zawodów ze wskazaniem na podopiecznych Adama Gołubowskiego, którzy zaskoczyli nieco Świtowców, jednak z każdą upływającą minutą do głosu coraz to wyraźniej dochodzili Skolwinianie. Piłkarze z północnego Szczecina prezentowali się bardzo dobrze, na tle czołowego zespołu grupy 3, trzeciej ligi. W końcu w 29 minucie Adam Nagórski zrobił to co potrafi najlepiej i pokonał Krystiana Rudnickiego strzałem z okolic szesnastki. Podopieczni duetu Ozga-Jabłonowski nie cieszyli się długo z prowadzenia, ponieważ chwilę pózniej Mateusz Kwiatkowski zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze po drodze od Pawła Odlanickiego i wpadła do bramki Świtu.

W kolejnych trzech kwadransach dominacja Świtu nie podlegała już wątpliwości, a jednak to Stilon zdobył jedyną bramkę w tej części gry. W 53 minucie Jędrzej Drame został obsłużony prostopadłym podaniem przy którym defensywa Świtu sygnalizowała pozycję spaloną, i strzałem z 5 metra pokonał Przemysława Matłokę. Jak się pózniej okazało była to bramka na wagę zwycięstwa, bo więcej goli już nie padło, chociaż były ku temu okazji. Aktywny był wprowadzony po przerwie Charles Nwaogu, jednak ostatnie podania w jego wykonaniu pozostawiały wiele do życzenia.

Ciekawostką jest fakt, że była to pierwsza przegrana zespołu Pawła Ozgi w konfrontacji z drużyną prowadzoną przez Adama Gołubowskiego. A jak wiadomo obaj panowie świetnie się znają i niecierpią przegrywać. Podsumowując natomiast samo spotkanie to cieszy styl gry, jednak wynik już zdecydowanie nie. Gra defensywna to z pewnością element nad którym trzeba będzie popracować, bo przez cały okres przygotowawczy Świt nie zdołał zagrać meczu na ‚zero’ z tyłu. Do inauguracji ligowej z GKSem Przodkowo w Sopocie pozostało nieco ponad 2 tygodnie, po drodze odbędzie się jeszcze pojedynek w Regionalnym Pucharze Polski z Fagusem Kołbacz, ale wszyscy liczymy że do tego czasu gracze Dumy Skolwina będą już w optymalnej formie i nie będą im już się przytrafiały momenty dekoncentracji.

Świt Szczecin - Stilon Gorzów Wlkp. 1:2 (1:1)

1:0 Adam Nagórski 29’
1:1 Mateusz Kwiatkowski 32’
1:2 Jędrzej Drame 53’

Świt: Matłoka - Nagel (46’ Kołodziejski), Odlanicki (46’ Wojdak), Kosacki (46’ Bil) - Szczepanik G.(60’ Dziąbek), Hilicki (46’ Ładziak), Walków (46’ Szczepanik O.), Wyganowski (46’ Krawiec), zawodnik testowany (46’ Sobinek), Nagórski (59’ Graużul), Filipowicz (46’ Nwaogu).