piłka nożna / Ekstraklasa -
Bez punktów z Poznania
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Ufland Porażką Pogoni Szczecin 0:2 z Lechem Poznań zakończyło się niedzielne spotkanie Lotto Ekstraklasy.

Trener Runjaic wystawił taką samą jedenastkę jak w meczu z Sandecją. W 9. minucie futbolówkę z rzutu wolnego w stronę bramki skierował Spas Delev, lecz ta ją minęła, ruszył do niej Łukasz Zwoliński, ale zablokowali go defensorzy Kolejorza. W 14. minucie Łukasz Załuska interweniował po strzale Christiana Gytkjaera. Po chwili bardzo bliski pokonania Buricia był Jakub Piotrowski, brakło mi kilku centymetrów. W 20. minucie Lech objął prowadzenie po trafieniu z ok. 17 metrów Darko Jevticia. 13. minut później Załuska najpierw odbił furbolówkę po strzale Duńczyka, a po chwili był górą po dobitce strzelca gola dla poznaniaków.
W 40. minucie szczecinianie mieli rzut rożny, po którym swoją okazję miał Jarosław Fojut, piłka przeleciała kolo słupka.

Początek drugiej połowy należał do Portowców, ale brakowało sytuacji strzeleckich, które zakończyłyby się bramką. W 57. minucie z rzutu wolnego uderzał Ricardo Nunes, ale futbolówka poleciała nad bramką. W Wielkopolsce na murawie zameldował się Adam Buksa, który zmienił Deleva. W 64. minucie wyśmienitą okazję do strzelenia gola miał Łukasz Zwoliński, ale trafił w bramkarza Kolejorza. Można było sądzić, że zespół ze Szczecina strzeli w końcu bramkę i doprowadzi chociaż do remisu. Niestety w 81. minucie po centrze z rzutu rożnego golkiper Portowców skapitulował drugi raz. Tym razem pokonał go Emir Dilaver, który tym sam ustalił wynik niedzielnego spotkania.

1:0 - Darko Jevtić 20’
2:0 - Emir Dilaver 81’

Lech: 1. Jasmin Burić - 2. Robert Gumny, 13. Nikola Vujadinović, 66. Emir Dilaver, 22. Volodymir Kostevych - 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić (34. Tymoteusz Klupś 90’), 86. Radosław Majewski (18. Mihai Radut, 68’), 16. Mario Situm, 32. Chrystian Gytkjaer (11. Oleksiy Khoblenko 61’).

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Rapa, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasha Dvali, 77. Ricardo Nunes - 4. Jakub Piotrowski, 6. Rafał Murawski (29. Marcin Listkowski, 53’), 9. Adam Frączczak, 14. Kamil Drygas (13. Duncan 81’), 11. Spas Delev (18. Adam Buksa 63’) - 93. Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Trałka, Jevtić - Drygas, Fojut, Piotrowski, Zwoliński.
źródło: własne/pogonszczecin.pl