piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Ruch pokonany. Pogoń pewna gry o mistrzostwo Polski
W meczach przeciwko Ruchowi Chorzów zawodniczki SPR Pogoni Szczecin poprawiły swoje statystyki. W 19. kolejce PGNiG Superligi kobiet zgodnie z przewidywaniami pokonały bowiem ekipę prowadzoną przez Jarosława Knopika 33:20. SPR Pogoń swój plan na ten mecz zaczęła realizować od pierwszego gwizdka zawodów. Już po 30 minutach szczecinianki miały 8 bramek więcej (18:10). Tym razem skutecznością błysnęła Chorwatka Valentina Blažević, która zdobyła 7 bramek, z czego 3 dołożyła dzięki dobrze wykonanym rzutom karnym.
Trener Knopik o pierwszy czas na żądanie musiał poprosić raptem po 7 minutach rywalizacji. Gospodynie nie zaczęły go dobrze, choć jeszcze wówczas nie odbiło się to tak znacznie na wyniku spotkania. Sygnał do ataku dała Blažević. Niemniej jeszcze lepszy fragment zanotowała Karolina Kochaniak. Jej trzy trafienia z rzędu spowodowały, że na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 3:7. Można więc było wygodnie rozsiąść się na krzesełku i spokojnie patrzeć na dalszy los tego meczu. A było na co popatrzeć.

Nasze panie nie traciły bramek seriami. Rzadko też siadały na ławce kar. Dobra zaś dyspozycja formacji obronnej pozwalała co pewien czas uruchamiać kontry. Trenerka Ljljiana Marković tradycyjnie już zaczęła rotować składem, dając odpocząć co niektórym zawodniczkom. Chorwacką rozgrywającą dzielnie zastąpiła na środku rozegrania Agata Cebula. Swoje wejście zapisała serią rzutów pod koniec pierwszej połowy. To właśnie ona ustaliła wynik do przerwy. Po grze przeciwniczek trudno było powiedzieć cokolwiek dobrego.

Po zmianie stron granatowo-bordowe trochę częściej zatrudniały swoje skrzydłowe. Na lewej stronie dobrze radziła sobie Joanna Gadzina, po drugiej zaś Patrycja Królikowska. Różnica polegała na tym, że ta pierwszy brylowała w pierwszym kwadransie drugiej połowy, a Królikowska pod koniec zawodów. W pewnym momencie ciężar na swoje barki wzięła Karolina Jasinowska. 33-letnia obrotowa między 41. a 49. minutą trafiła do naszej siatki aż 4 razy z rzędu. Nie uchroniła jednak zespołu przed wysoką przegraną.

Pogoń dzięki temu triumfowi zapewniła sobie grę o mistrzostwo Polski, pomimo że do końca rundy zasadniczej zostały jeszcze trzy spotkania. W tej chwili ma już 12 punktów więcej od siódmego KPR-u gminy Kobierzyce.

KPR Ruch Chorzów: Kajumowa, Jaśkiewicz - Jasinowska 6, Lipok 3, Piotrkowska 2, M.Drażyk 2, Stokowiec 1, Tyszczak 1, Nimsz 1, Masłowska 1 oraz Polańska, Lesik, Rodak, Kiel. Karne: 1/2. Kary: 2 min. (Piotrkowska 2 min.).

SPR Pogoń Szczecin: Wawrzynkowska, Krupa - Blazević 7, Królikowska 5, Novais Bancilon 3, Noga 3, Cebula 3, Kochaniak 3, Gadzina 3, Marcikova 1, Zawistowska 1 oraz Senderkiewicz, Koprowska, Janas, Urbańska. Karne: 3/4. Kary: 6 min. (Novais Bancilon, Urbańska, Gadzina - po 2 min.).
źródło: SPR Pogoń