Zwycięstwo Świtu nad Chemikiem
autor: pogonszczecin.plW swoim piątym sparingu podczas przygotowań do rundy wiosennej zawodnicy Świtu Szczecin ograli polickiego Chemika na boisku przy Siedleckiej 4:1.

Pierwsza cześć pojedynku była dość wyrównana, a najlepszą okazje do zdobycia bramki po stronie Świtu miał Adam Ładziak, który trafił jednak w poprzeczkę. Paweł Krawiec próbował z kolei zaskoczyć Cezarego Szybkę strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz golkeaper żółto-zielonych i były zawodnik Dumy Skolwina wykazał się czujnością i przeniósł piłkę nad bramką. W odpowiedzi w końcówce spotkania dobre dośrodkowanie Bartosza Ławy z rzutu wolnego na bramkę zamienił Michał Maśniak.
Podrażnieni Świtowcy w drugą cześć gry weszli z dużym animuszem i zepchnęli gospodarzy do defensywy. Kilka minut po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Maciej Wyganowski, który następnie asystował przy bramce Bartosza Sobinka, testowanego ostatnio przez Morzycko Moryń. Dziesięć minut przed końcem dośrodkowanie na bramkę zamienił po strzale głową Sebastian Nagel (na zdjęciu). Natomiast wynik spotkania na trzy minuty przed końcem, ustalił precyzyjnym strzałem w boczną siatkę, dobrze dysponowany tego dnia Maciej Wyganowski.

Cieszy postawa zespołu w drugiej części gry. Zawodnicy potrafili podkręcić tempo, ruszyć agresywniej na przeciwnika i zdobywać bramki. Trzeba przyznać, że Chemik to solidny rywal z Bartkiem Ławą, który mimo upływu lat wciąż jest świetnym piłkarzem. U nas na wyróżnienie zasłużyli m.in. Grzegorz Szczepanik oraz Maciek Wyganowski. Dobrze zaprezentowała się również nasza młodzież, w tym debiutujący Damian Graużul. Przed nami kolejny etap przygotowań oraz zgrupowanie na którym będziemy szlifować detale taktyczne - podsumował spotkanie szkoleniowiec, Paweł Ozga.

W sobotę Świtowcy udadzą się na sparing do Głogowa, gdzie o godzinie 13.00 zmierzą się z czołową ekipą pierwszej ligi Chrobrym, prowadzoną przez byłego piłkarza Pogoni Szczecin - Grzegorza Nicińskiego.

CHEMIK POLICE - ŚWIT SZCZECIN 1:4(1:0)
1:0 Michał Maśnisk 43’
1:1 Maciej Wyganowski 53’
2:1 Bartosz Sobinek 65’
3:1 Sebastian Nagel 80’
4:1 Maciej Wyganowski 87’

Chemik: Szybka - Ziółkowski (35' Białek 70' Maziarz), Hajdukiewicz, Kowalczyk, Maśniak, Jóźwiak, B. Ława, Protasenko (70' Trajkowski), Szewczykowski, Klimkowicz (80' Rogowski), Krystek.

Świt: Rechtziegel (60’ Matłoka) - Bil (55’ Kosacki), Nagel (46’ Wyganowski), Kołodziejski (55’ Nagel) - Wojdak (46’ Odlanicki), Szczepanik O. (65’ Hilicki), Ładziak (70’ Graużul), Szczepanik G., 77’ Krawiec), Krawiec (46’ Sobinek) - Filipowicz (60’ Nwaogu), Nagórski (46’ Walków).