koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Wygrana w pierwszym domowym meczu
autor: Beata Brociek Fotografia - ReporW akompaniamencie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedziele o 17:00 Energa Kotwica Kołobrzeg rozpoczęła spotkanie z SKK Siedlce. Mecz trudny, ponieważ przeciwnik był na fali po dwóch ostatnich przekonywujących wygranych, natomiast nasi koszykarze w zupełnie odwrotnych nastrojach po 2 ostatnich porażkach.

Mecz z wysokiego C rozpoczął Rafał Król trafiając pierwsze 3 rzuty swojej drużyny. W połowie kwarty nastąpiło zacięcie kołobrzeskich strzelb, co wykorzystali rywale, wrzucając 12 punktów z rzędu. Kanonadę SKK na 13 sekund do końca 1 kwarty przerwał celnym rzutem za 3 punkty Paweł Dzierżak. Na 3 sekundy przed końcem pierwszej części gry, ostatni rzut rywala (za 3 pkt.) faulem przerwał Paweł Bodych i Rafał Sobiło otrzymał 3 rzuty wolne. Wykorzystał dwa z nich i po dziesięciu minutach rywal prowadził 8 punktami.
W drugiej kwarcie zawodnicy Kotwicy zaczęli powoli odrabiać straty. Sztuka ta udała się im na 03:53 przed końcem tej części gry. Od tego momentu, aż do połowy trzeciej kwarty, zawodnicy Czarodziejów z Wydm budowali swoją przewagę, która osiągnęła nawet 12 punktów (58:46). Pierwszoplanową rolę odegrał tutaj Daniel Grujić, który tylko w tej części gry zdobył 10 punktów (19 w całym meczu). Jak wiadomo, duża przewaga, często doprowadza do przestojów w grze zespołu prowadzącego, dlatego SKK Siedlce, wykorzystując moment dekoncentracji w szeregach Czarodziejów z Wydm doszło gospodarzy na  maksymalnie 2 oczka.

Kilka gorzkich słów od trenera Blechacza wystarczyło, by nasi koszykarze ponownie załapali właściwy rytm osiągając w połowie kwarty najwyższe prowadzenie w meczu (14 punktów przewagi). Końcówkę meczu można opisać 1 słowem: „chaos”. Na szczęście w całym tym zamieszaniu lepiej odnaleźli się zawodnicy Kotwicy i spokojnie „dowieźli” zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Najciekawszy fakt z tego meczu jest taki, że zawodnicy z Kołobrzegu rzucali (i trafiali) więcej razy za 3 punkty (14/31) niż za 2 punkty (12/26). Analizując statystyki z tego spotkania, można wywnioskować, że wystarczy popracować nad skutecznością z linii rzutów wolnych (15/23 - 65%) i wszystkie drużyny powinny się bać przyjazdu nad piękne Polskie morze do hali Milenium.

Spotkanie oglądała spora grupa kibiców dla których przygotowano wiele ciekawych niespodzianek - zdjęcia drużyny Kotwicy za wsparcie WOŚP, kalendarze zespołu na 2018 rok, konkurs z nagrodami oraz występy młodych tancerzy w przerwach.