piłka nożna / Ekstraklasa -
Remis z Chojniczanką
autor: aszefPortowcy zremisowali 1:1 z Chojniczanką Chojnice w drugim sparingu tej zimy. Gola dla Pogoni zdobył Adam Frączczak.

O pierwsze uderzenie pokusił się Dawid Kort. Pomocnik przyjął piłkę na 30. metrze i strzelił lewą nogą, ale niecelnie. W kolejnej groźnej akcji także udział brał Kort. Wpuścił w uliczkę Adama Buksę. Nowy nabytek Pogoni jednak chybił przy próbie strzału w długi róg. W światło trafił dopiero Spas Delev. Bułgar technicznie próbował zaskoczyć Janukiewicza, ale posłał piłkę w środek bramki.

W 25. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Akcję od wrzutki rozpoczął Hubert Matynia, który dograł do Adama Buksy. Strzał napastnika został obroniony, ale w pobliżu był Adam Frączczak. Kapitan z bliskiej odległości zdobył gola po dobitce. Chwilę później Frączczak przestrzelił w dobrej sytuacji po podaniu Deleva.

Druga połowa rozpoczęła się od rajdu Marcina Listkowskiego, który został brutalnie przerwany faulem. Rzut wolny wykonywał Ricardo Nunes i niewiele się pomylił. Goście wyrównali w 55. minucie. Napastnik popisał się fenomenalnym strzałem przewrotką. Łukasz Budziłek był bez szans. Pogoń odpowiedziała strzałem Buksy. Celnym, ale niestety w środek bramki. Chojniczanka zaatakowała w 77. minucie. Po udanej interwencji Jakuba Bursztyna po strzale zza pola karnego wynik się nie zmienił.