piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Pogoń lepsza po karnych
Nie wykorzystujesz szansy w regulaminowym czasie gry - przegrywasz w karnych... Tak można krótko podsumować derbowe spotkanie pomiędzy Energą AZS Koszalin z SPR Pogonią Szczecin. Koszalinianki miały wszystko na tacy. Dwie sekundy przed końcem Romana Roszak stanęła na siódmym metrze oko w oko z Martą Wawrzynkowską, rywalizację wygrała szczecinianka i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po siedmiu seriach ostatecznie górą była Pogoń, która wygrywając 5:4 odniosła trzecią z rzędu victorię nad akademiczkami.
Początkowe minuty pojedynku były wyrównane, mimo kar dla Szczecinianek Energa AZS nie potrafiła tego wykorzystać i zbudować sobie przewagi. Nic dziwnego, że do przerwy na świetlnej tablicy widniał tylko wynik 13:12.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła, jednak więcej minut kar na ławce spędziły przyjezdne, które w pewnym momencie miały nawet potrójne przewinienie. Pogoń przetrwała tą sytuację tracąc tylko jedną bramkę. Jednak później Koszalinianki zaczynały zdobywać przewagę, prowadziły nawet do stanu 17:13.

W końcówce drużyna gości postawiła wszystko na jedną kartę. Ryzyko opłaciło się. Był remis po 27 i o końcowym wyniku w regulaminowym czasie gry miał zdecydować wspomniany wcześniej rzut karny. W przekroju całego meczu ten aspekt szczypiorniaka lepiej wychodził przyjezdnym i tak też było w końcowym rozrachunku.

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Szczecin 27:27 k. 4:5 (13:12)

Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Budnicka, Grobelska 5, Protsenko 5 (3/4), Michałów 4, Mazurek 2, Tracz 1, Roszak 3 (1/2), Kaczanowska, Urbaniak 3 (1/2), Rycharska 4, Nowicka