koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Porażka w meczu na szczycie
autor: Tomasz Surma materiały prasowePierwszej ligowej porażki doznali wczoraj (21.12) koszykarze Spójni Stargard. Biało-bordowi ulegli na wyjeździe w meczu na szczycie Polonii Leszno. Tym samym porażka 67:76 oznacza, że rekord zwycięstw z rzędu stargardzian na poziomie ogólnopolskim wynosi piętnaście wygranych.

Gospodarze już od pierwszych minut pokazali, że to oni bardzo chcą być pierwszym zespołem, który pokona przyjezdnych. Miejscowi m. in. po punktach Macieja Rostalskiego prowadzili 10:0 a potem 14:2.

W Spójni na normalnym poziomie punktował tylko Wojciech Fraś, dlatego nie ma co się dziwić, że do przerwy przegrywali oni 28:42.
W trzeciej kwarcie wszystko zaczęło wracać do normalności. Do Frasia w zdobywaniu punktów dołączył także Hubert Pabian i goście nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na prowadzenie 46:45.

Decydująca kwarta jednak nie wyglądała tak jak tego mogli oczekiwać przybyli do Leszna kibice Spójni. Goście przespali pierwsze minuty. Rywal to wykorzystał i odskoczył na dziewięć oczek. Później mimo prób Dymały, Pabiana czy też Frasia strata ta w zasadzie nie malała a nawet wzrosła do trzynastu oczek. Ostatecznie Polonia wygrała 76:67 i w ligowej tabeli odrobiła do Spójni jedno oczko.

Najlepszym zawodnikiem przyjezdnych był Wojciech Fraś, który zdobył 25 punktów. Trafił 9/10 rzutów z gry. Co ciekawie gorzej wychodziło mu wykonywanie rzutów wolnych. Tych trafił nieco więcej niż połowę.

Goście słabo w całym spotkaniu rzucali za trzy punkty. W dotychczasowych pojedynkach to ten element koszykarskiego rzemiosła dawał wygraną, tym razem jednak była to najważniejsza broń rywali.

Polonia 1912 Leszno - Spójnia Stargard 76:67 (27:15, 15:13, 15:26, 19:13)

Polonia: Chanas 15, Kaczmarzyk 13, Kobel 11 (6 as.), Rostalski 9, Milczyński 8 (7 zb.), Wrona 7 (5 zb.), Sanny 5, Trubacz 5, Sirijatowicz 3 (6 as.)

Spójnia: Fraś 25, Pabian 17 (8 zb.), Dymała 12 (7 as.), Bręk 6, Szymański 4, Raczyński 3, Czujkowski 0 (5 zb.), Koziorowicz 0, Pytyś 0