Wilki z trzecią wygraną z rzędu
Bardzo udanie zakończyła się wyprawa King Wilków Morskich Szczecin na Lubelszczyznę. W piątek (01.12) podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa ograli 81:77 w Lublinie miejscowy Start i notując trzecią wygraną z rzędu wyrównali swój bilans zwycięstw do porażek.

Zespół z Lublina bardzo dobrze wszedł w to spotkanie i po trafieniach Marcina Dutkiewicza prowadził już 6:0. Później goście co prawda potrafili zbliżyć się nawet na punkt dzięki akcjom Taurasa Jogeli i Carlosa Medlocka, ale Chavaughn Lewis oraz James Washington nie pozwalali na więcej. Po 10 minutach TBV Start prowadził 23:14. W drugiej kwarcie za odrabianie strat wzięli się Jogela oraz Kikowski i trzeba przyznać, że było to całkiem skuteczne. Lublinianie mieli swoje problemy w ofensywie i po trafieniu Michaela Gospodarka wygrywali po pierwszej połowie zaledwie 34:30, co oznaczało duże emocje w kolejnych częściach meczu.
W trzeciej kwarcie nadal niezwykle aktywny był Chavaughn Lewis, ale zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa utrzymywał się bardzo blisko. Wreszcie wykorzystał swoją szansę. Dzięki świetnemu fragmentowi gry Andrieja Diesiatnikowa to King prowadził 42:40. Później ważne trójki trafiali Łukasz Diduszko oraz Paweł Kikowski i goście mieli pięć punktów przewagi po 30 minutach gry. Co ważne - szczecinianie w ostatniej kwarcie długo potrafili utrzymywać prorwadzenie, a nawet je powiększać. Cztery minuty przed końcem po trójce Martynasa Paliukenasa było 63:56. O zmianę wyniku do ostatnich sekund walczyli Washington i Mirković, ale przewaga była zbyt duża. Ostateczenie King zwyciężył 81:77.

Paweł Kikowski zanotował w tym spotkaniu 23 punkty i trzy asysty. Identycznym osiągnięciem w zespole gospodarzy popisał się Chavaughn Lewis.

Start Lublin - King Wilki Morskie Szczecin 77:81 (23:14, 11:16, 9:18, 34:33)

Start: Chavaughn Lewis 23, James Washington 16, Marcin Dutkiewicz 11, Michael Gospodarek 9, Darryl Reynolds 8, Uros Mirković 7, Wojciech Czerlonko 4, Roman Szymański 0, Bartosz Ciechociński 0, Jakub Zalewski 0

King: Paweł Kikowski 23, Tauras Jogela 17, Mateusz Bartosz 10, Carlos Medlock 9, Łukasz Diduszko 6, Martynas Paliukenas 6, Andriej Diesiatnikow 5, Sebastian Kowalczyk 4, Darrell Harris 1.