pszczolek
piłka nożna / kobiety
piłka nożna / kobiety paulinus - 07.11.2017 19:30
Zwycięstwo gospodyń
W meczu 12. kolejki Ekstraligi kobiet AZS PWSZ Wałbrzych pokonał Olimpię Szczecin 3:1 i było to już drugie zwycięstwo wałbrzyszanek nad tym zespołem w tym sezonie. Od początku mecz stał pod znakiem dużej przewagi w posiadaniu piłki gospodyń, które praktycznie nie schodziły z połowy przeciwnika i zaciekle atakowały próbując zdobyć gola. Niestety, często brakowało ostatniego podania, a nieliczne stworzone sytuacje bramkowe zostały zmarnowane i do przerwy było 0:0.a
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i nadal toczyła się ona na połówce Olimpii i wreszcie w 59' kapitalnym rajdem popisała się Julita Głąb, która przebiegła kilkadziesiąt metrów i wyłożyła piłkę Karolinie Gradeckiej, a ta w sytuacji sam na sam nie pomyliła się i było 1:0. Już w 68' było 2:0 - bramkarka Olimpii próbując wybić piłkę trafiła w Annę Rędzię, a ta przejęła futbolówkę i skierowała do pustej bramki. W końcówce meczu trochę niepotrzebnie stracona bramka po dośrodkowaniu z lewej strony i strzale głową Natalii Hryb w 87' i zrobiło się nerwowo, ale szczecinianki nie miały już okazji do wyrównania, a w doliczonym czasie gry szarżą lewym skrzydłem popisała się Dominika Dereń, która wpadła w pole karne i pięknym uderzeniem ustaliła wynik meczu na 3:1. Po tej akcji sędzia nie wznawiała już gry i spotkanie zakończyło się wygraną AZS PWSZ.

AZS PWSZ Wałbrzych - Olimpia Szczecin 3:1 (0:0)
Bramki: Karolina Gradecka 59', Anna Rędzia 68', Dominika Dereń 90+3' - Natalia Hryb 87'

AZS PWSZ: Dąbek, Szewczuk, Siwińska, Mesjasz, Aszkiełowicz (55' Kędzierska), Rędzia, Ratajczak, Głąb (87' Klepatska), Dereń, Rapacka (90' Kowalczyk), Gradeck