Porażka w Kleczewie
Rezerwy Pogoni przegrały w Kleczewie 1:2 z miejscowym Sokołem. Szczecinianie mają za sobą remis w Kołobrzegu i porażkę w Skolwinie.

Trener Sikora miał do dyspozycji Lashę Dvaliego, Mate Tsinsadze i Sebastiana Kowalczyka. Z Wrocławia do Kleczewa dojechał także Patryk Paczuk, który znalazł się w osiemnastce meczowej na pojedynek ze Śląskiem. Od początku meczu goście objęli przewagę. Nie przełożyła się ona na bramki. Gospodarze prowadzenie objęli po samobójczym trafieniu Patryka Adamczuka. - Takie bramki nie powinny się nam zdarzyć. Niepotrzebnie sprokurowany rzut wolny, niezdecydowanie bramkarza przy wyjściu do piłki i Sokół strzela bramkę z niczego - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Paweł Sikora.
W drugiej połowie goście starali się doprowadzić do remisu. Niestety często spotkanie przerywał sędzia tego meczu, który prowadził je po aptekarsku. - Razem z trenerem Sokoła mieliśmy pretensje do arbitra. Podczas treningów uczymy zawodników walki bark w bark, a później w trakcie meczu takie sytuacje są interpretowane jako przewinienia - wyjaśnil szkoleniowiec Pogoni.

W 65. minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Joshua Balogun Kayode z końcowej linii boiska posłał piłkę w pole karne, a ta nad bramkarzem gości wpadła do siatki. - Sokół stworzył sobie dzisiaj pół sytuacji, a strzelił dwie bramki. A w zasadzie sami je sobie strzeliliśmy - mówił rozgoryczony Paweł Sikora.

Szczecinianie w 89. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu futbolówkę do bramki gospodarzy skierował Hubert Matynia. Do remisu zabrakło jednak czasu. - Patrząc na przebieg meczu - byliśmy dzisiaj zespołem lepszym. Rywal nie stworzył sobie praktycznie żadnej stuprocentowej okazji bramkowej. Jednak co z tego, skoro piłka nożna polega na strzelaniu bramek. Gdyby nie głupie błędy, może udałoby nam się wywieźć korzystny rezultat - podsumował spotkanie w Kleczewie szkoleniowiec Pogoni.

1:0 Patryk Adamczuk (s) 22’
2:0 Joshua Balogun Kayode 67’
1:2 Hubert Matynia 90’

Pogoń II Szczecin: Bursztyn - Kujawa, Adamczuk, Dvali, Matynia - Tsintsadze, Kowalczyk - Paczuk, Maćkowski, Paprzycki - Benedyczak
źródło: własne/pogonszczecin.pl