piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Korona wygrywa kolejny mecz
autor: SkibaKorona Stuchowo pokonała w niedzielnym pojedynku 5:3 Intermarche Regę II
w Trzebiatowie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w 2. minucie po błędzie obrony Korony objęli prowadzenie po bramce Piotra Górskiego. Po stracie gola przyjezdni próbowali bardzo szybko odrobić straty. W 30. minucie stuchowianie mieli do wykorzystania rzut karny. Do futbolówki podszedł Konrad Pałka, ale jego intencje wyczuł Piotr Bąk, który obronił jedenastkę. 60. sekund później goście doprowadzili do remisu po trafieniu Karola Majera.
Minutę po przerwie przyjezdni prowadzili po rzucie karnym, którego pewnym egzekutorem był Karol Majer. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony pojedynku należał do gości, którzy nie potrafili jednak pokonać golkipera trzebiatowan. W 63. Minucie piłkę w szesnastkę dośrodkowywał Wojciech Stogowski, tam jej lot przeciął Sebastian Deik i pokonał swojego bramkarza. W 72. minucie Wojciech Stogowski z narożnika boiska posłał futbolówkę w stronę bramki gospodarzy, ta odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki obok zaskoczonego Piotra Bąka.

Jedenaście minut przed końcem pojedynku błąd defensorów Korony wykorzystał Radosław Jurkiewicz. W 82. Minucie Konrad Pałka po dobitce lobem zdobył piątego gola dla Korony. Wynik meczu w 83. minucie ustalił Artur Rak.

W następnej kolejce na stadionie w Stuchowie zespół prowadzony przez Krzysztofa Gustera podejmować będzie Prawobrzeże Świnoujście. Świnoujścianie w sobotę pokonali Bałtyk Gostyń 4:1.