koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Spójnia nie do zatrzymania
autor: Adam PilarczykKoszykarze Spójni Stargard odnieśli piąte zwycięstwo w piątym spotkaniu pierwszej ligi koszykarzy. Biało-bordowi w środowy wieczór (19.10) we własnej hali ograli 89:84 Astorię Bydgoszcz i są jedynym zespołem zaplecza Polskiej Ligi Koszykówki, który nie zaznał goryczy porażki.

Choć murowanym faworytem tego pojedynku byli gospodarze to jednak zawodnicy Konrada Kaźmierczyka tanio skóry nie sprzedali, w pierwszej kwarcie prowadzili nawet różnicą dziewięciu oczek.
- Mecz był trudny tak, jak przewidywaliśmy. Zespół doświadczony, twardo walczący. Zawsze to pokazywała Astoria i w środę również - przyznał po spotkaniu trener Krzysztof Koziorowicz.

Stargardzianie za sprawą Alana Czujkowskiego, Marcina Dymały i Dawida Bręka jeszcze przed końcem pierwszej kwarty odrobili straty i wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Później ich przewaga rosła, pod koniec trzeciej ćwiartki wynosiła osiemnaście oczek, jednak do czasu...

- Mecz mógł się spokojniej odbyć, ale to jest koszykówka. W końcówce trochę stanęliśmy. Za chwilę wpadły dwie trójki. Nawet zespoły na poziomie NBA prowadzą w czwartej kwarcie różnicą 20 punktów a później jeszcze przegrywają. Trzeba unikać takich sytuacji, natomiast fajnie, że kolejny raz wychodzimy z tego obronną ręką - tłumaczył szkoleniowiec.

Strata gości najpierw stopniała do dziewięciu a potem do dwóch oczek. Jednak w końcówce dał znać o sobie najskuteczniejszy Hubert Pabian (25 pkt.) oraz kolejni strzelcy Czujkowski oraz Bręk. Swoje punkty zdobył także Wojciech Fraś i Karol Pytyś i miejscowi ostatecznie wygrali 89:84

Spójnię na zakończenie koszykarskiego maratonu czeka teraz wyprawa do spadkowicza Pro-basketu Kutno, który w minionej kolejce rozgromił beniaminka z Warszawy 62:25!

Spójnia Stargard - Astoria Bydgoszcz 89:84 (20:18, 23:14, 25:26, 21:26)

Spójnia: Pabian 25 (7 zb., 3x3), Czujkowski 19 (7 zb., 5x3), Bręk 15 (5x3, 8 as.), Fraś 11 (5 zb.), Dymała 10 (5 as.), Pytyś 6 (8 zb.), Raczyński 3, Koziorowicz 0

Astoria: Grod 18 (7 zb.), Bierwagen 13, Frąckiewicz 11, Pochocki 10, Gospodarek 9, Śpica 6, Barszczyk 5 (6 zb.), Fatz 4 (7 zb.), Korniiets 4, Szyttenholm 4, Kondraciuk 0, Przybylski 0
źródło: własne / e-stargard.pl