siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
3 punkty w inauguracji
autor: BP Chemika PoliceChemik Police pokonał POLI Budowlanych Toruń 3:0. To pierwsze zwycięstwo mistrzyń Polski w nowym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Gospodynie mecz otworzyły przekonująco. Dobrze w polu serwisowym spisywała się Izabela Bełcik, a kontry na punkty zamieniała Katarzyna Zaroślińska-Król. Chemik wypracował sześciopunktową przewagę, którą roztrwonił po problemach z przyjęciem. Podopieczne Jakuba Głuszaka nie dały ponieść się emocjom, uspokoiły grę, dobry serwis dołożyła Katarzyna Gajgał-Anioł. Set atakiem z szóstej strefy skończyła Natalia Mędrzyk.
Drugą odsłonę lepiej zaczęły torunianki. Uspokoiły przyjęcie i wykorzystały kilka ważnych kontrataków. Mistrzynie Polski stopniowo odrabiały straty. W końcówce 2 ważne punkty zagrywką zdobyła Agnieszka Bednarek-Kasza. Chwilę później trudny atak z lewego skrzydła skończyła Natalia Mędrzyk, umiejętnie ominęła blok do prostej. Chemik zwyciężył do 23.

Policzanki złapały wiatr w żagle. Po dziesięciominutowej przerwie znakomicie blokowały Bełcik i Gajgał-Anioł. Silnie z lewego skrzydła atakowała Malwina Smarzek. Po kilku minutach gry gospodynie prowadziły 15:6. Budowlani zrezygnowali z walki, tracili punkty seriami.

Policzanki zwyciężyły 3:0 i zanotowały efektowny start nowego sezonu.

- Cieszę się, że otworzyliśmy sezon pewnym zwycięstwem. Oczywiście nasza gra nie jest jeszcze idealna, ale z czasem na pewno będzie się poprawiać. W trzecim secie pokazaliśmy, że mamy spory potencjał, choć moim zdaniem możemy grać jeszcze lepiej - skomentował, chwilę po ostatnim gwizdku, Jakub Głuszak, trener.

Chemik Police - POLI Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:23, 25:11)

Chemik: Mędrzyk (16), Smarzek (7), Zaroślińska-Król (14), Bełcik (4), Gajgał-Anioł (8), Bednarek-Kasza (6), Krzos (l.) oraz Busa, Holston.

MVP: Aleksandra Krzos
źródło: Biuro Prasowe Chemika Police