piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Wygrana w meczu na wodzie
autor: P. SkibaKorona Stuchowo mimo trudnych warunków atmosferycznych wygrała w Łosośnicy z Jastrzębiem 3:0.

Przed niedzielnym spotkaniem nie wiadomo było, czy się ono odbędzie ze względu na stan boiska w Łosośnicy. Dużo pracy włożyli działacze Jastrzębia oraz miejscowi strażacy, aby mecz się odbył. Zawodnicy Korony znali sobotnie wyniki i wiedzieli, że tylko wygrana pozwoli na kontakt z czołówką. W ataku Korony wystąpił Robert Stangrycki, który powrócił do zespołu po trzech miesiącach. Zawodnik ten po długim rozbracie z piłką postanowił przypomnieć o sobie. Stangrycki w 5. i 11. minucie pokonał Jurzystę i dzięki niemu przyjezdni prowadzili 2:0.
Gospodarze w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale zabrakło im szczęścia. Najlepsza sytuacja miała miejsce w 40. minucie, ale bardzo dobrze strzał zawodnika gospodarzy obronił Jabłoński.

Po przerwie po raz kolejny w bramce wykazał się Jabłoński. W 50. minucie Korona miała rzut wolny, piłkę dogrywał Marcin Kondras, a do siatki skierował ją Patryk Rocha. Od 58. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Seńko. 120. sekund później mimo osłabienia podopieczni trenera Możejki zdobyli bramkę, ale nie została ona uznana ze względu na pozycję spaloną.

W 65. minucie Krzysztof Guster powinien skierować piłkę do siatki Jurzysty, ale ta odbiła się od obu słupków i padła łupem bramkarza. W 70. minucie w szesnastce w zamieszaniu podbramkowych dobrej sytuacji nie wykorzystali gospodarze. 10. minut później zawodnicy Jastrzębia mieli kolejną okazję do gola, ale po raz kolejny sędzia asystent podniósł chorągiewkę. Ostatecznie w meczu na wodzie lepsi byli piłkarze Korony Stuchowo, którzy wygrali pierwszy raz w historii w Łosośnicy z Jastrzębiem 3:0.

W następnej kolejce a-klasy Korona w Stuchowie w sobotę o 15:00 podejmować będzie Pioniera Żarnowo.

0:1 - Stangrycki
0:2 - Stangrycki
0:3 - Rocha

JASTRZĄB: Jurzysta - Domanowski, Osiecki, Marciniak T., Seńko, Znajewski (Serdyński), Piotrowicz, Marciniak P. (Trzeszczyński), Woźniak, Szkołuda, Baran

KORONA: Jabłoński - Pałka K., Majer (Soroczyński), Kondras, Pałka B. (C), Wosiakowski P., Rocha (Kotłów), Branecki, Mroczek (Stogowski), Tarnawski (Socha), Stangrycki (Guster)

żółte kartki: Znajewski, Osiecki (Jastrząb)/Mroczek (Korona)
czerwona kartka: Seńko (58' za agresywne zachowanie, Jastrząb)