Wicemistrz za mocny
AZS Koszalin uległ na własnym parkiecie Polskiemu Cukrowi Toruń 90:63. Najwięcej punktów dla koszalińskiego zespołu zdobył Damian Jeszke - 13.

Pierwszy pojedynek sezonu 2017/2018 zapowiadał się bardzo emocjonująco. Do Koszalina przyjechał bowiem aktualny wicemistrz Polski - Polski Cukier Toruń. Oba zespoły w pierwszej kolejce rozgrywek uległy swoim przeciwnikom, więc to dodatkowo sprawiało, że mecz był niezwykle istotny dla dwóch stron. Na dobre zawody liczyli szczególnie koszalińscy kibice, inauguracja w Hali Widowiskowo-Sportowej miała dać Akademikom wygraną.
Prowadzenie Torunia

Początek spotkania to niestety seria błędów podopiecznych Dariusza Szczubiała. Skorzystali na tym goście, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie - 11:4 w czwartej minucie meczu. Akademicy jednak nie zamierzali się poddawać i raz po raz próbowali zniwelować stratę do rywala, niestety z różnym skutkiem. Po momentach dobrej gry przychodziły kolejne chwile słabości i tak w 6. minucie drugiej części spotkania było 13 'oczek' przewagi dla torunian. Najwięcej problemu gospodarze mieli z obroną strefową przeciwnika. Jak na złość próby odrobienia strat rzutami za 3 punkty kończyły się niepowodzeniem, mimo kilku dogodnych pozycji. Ostatecznie pierwsza połowa pojedynku zakończyła się wynikiem 45:28.
Niemoc

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Goście bardzo dobrze wykorzystywali swoje atuty zarówno pod koszem, jak i na obwodzie. AZS niestety nie mógł odpowiedzieć na dobrze zorganizowane ataki podopiecznych Dejana Mihevca. Obrona strefowa Polskiego Cukru Toruń dawała się we znaki Akademikom. Mimo wielu prób, wysokie prowadzenie z pierwszych 20 minut gry utrzymywało się niemal przez całą drugą połowę. Podopieczni Dariusza Szczubiała mimo niekorzystnego wyniku starali się pozostawić dobre wrażenie walką na parkiecie do końca spotkania.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 63:90 (17:22, 11:23, 22:21, 13:24)

AZS: Damian Jeszke 13, Melsahn Basabe 10, Jakub Dłoniak 10, Laimonas Chatkevicius 9, Modestas Kumpys 7, Diante Baldwin 7, Szymon Kiwilsza 4, Igor Wadowski 2, Kacper Młynarski 1, Aleksander Leńczuk 0, Szymon Kucharewicz 0

Polski Cukier: Glenn Cosey 20, Karol Gruszecki 17, Bartosz Diduszko 13, Krzysztof Sulima 11, Cheikh Mbodj 10, Łukasz Wiśniewski 9, Tomasz Śnieg 5, Aleksander Perka 3, Ignacy Grochowski 2, Paweł Krefft 0
źródło: AZS Koszalin