Porażka z Polpharmą
King Szczecin przegrał z Polpharmą Starogard Gdański w meczu, który odbył się zaledwie trzy dni po starciu z Legią Warszawa. W niedzielę Wilki Morskie zmierzą się w Arenie Szczecin ze Stelmetem BC Zielona Góra.

Podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa mieli problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu na początku starcia z Polpharmą Starogard Gdański. Dobra obrona Kociewskich Diabłów sprawiła, że gospodarze męczyli się w ataku, a goście dobrze radzili sobie w ofensywie i szybko wypracowali przewagę. Szczecinianie mieli problem ze skutecznością, a Polpharma wręcz przeciwnie. Większość rzutów Kociewskich Diabłów trafiała do kosza, a przewaga nad Kingiem rosła.
W drugiej połowie gospodarze wyszli na parkiet z większą energią. Podopieczni trenera Budzinauskasa wygrali trzecią kwartę 22:18. Jednak w kolejnej partii nie udało się już zbliżyć do rywala i zespół Wilków Morskich musiał uznać wyższość Polpharmy Starogard Gdański. Szczecinianie przegrali 66:87.

Okazja do zaprezentowania się z lepszej strony już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00. Wtedy w Arenie Szczecin rozpocznie się mecz ze Stelmetem BC Zielona Góra.

King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 66:87 (17:27, 9:23, 22:18, 18:19)

King: Mateusz Bartosz 14, Tauras Jogela 10, Sebastian Kowalczyk 9, Paweł Kikowski 7, Darrell Harris 6, Andrei Desiatnikov 6, Jimmy Gavin 5, Martynas Paliukenas 4, Maciej Majcherek 3, Łukasz Diduszko 2.

Polpharma: Marcin Flieger 18, Andrija Bojić 17, Joe Thomasson 15, Milan Milovanović 12, Przemysław Szymański 10, Jakub Schenk 7, Thomas Davis 3, Daniel Gołębiowski 3, Ameen Tanksley 2.
źródło: kingwilki.pl