piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Kolejna wygrana juniorów Crettiego
autor: pogonszczecin.pl Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali Lechię Gdańsk 5:1, cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Adrian Benedyczak.

Mecz z Lechistami miał być jednym z trudniejszych spotkań w Centralnej Lidze Juniorów Starszych. Wcześniej Portowcy grali z zespołami, które znajdują się w drugiej części tabeli. - Nie ukrywam, że trochę obawiałem się tego spotkania - mówił dla pogonszczecin.pl trener Paweł Cretti. Przyjezdni starali się w trakcie pierwszych dwudziestu minut konstruować akcje ofensywne, górą była obrona Pogoni. - W pierwszych minutach drużyna Lechii faktycznie była groźna. Rywale mieli sytuacje, które przy naszym gorszym zachowaniu mogły zakończyć się bramkami - komentował trener Pogoni.
Szczecinianie na prowadzenie wyszli w 24. minucie. Paprzycki dograł piłkę w polne karne biało-zielonych, a tam skutecznie do bramki skierował ją Adrian Benedyczak. Wychowanek kamieńskiego Gryfa drugiego gola na swoje konto zapisał w 40. minucie, a asystował mu Bartłomiej Cieślik.

Granatowo-bordowi kolejną bramkę zdobyli na początku drugiej połowy, tym razem asystował Goławski, a kolejne trafienie na swoje konto zaliczył Benedyczkak kompletując tym samym hat-tricka. Strzelec 3 goli czwarte trafienie zaliczył w 65. minucie meczu z Lechią. A wspomniany Bartłomiej Cieślik pokonując golkipera Lechii w 73. minucie zdobył pierwszą bramkę w barwach Pogoni. - Strzelenie czterech bramek w jednym meczu faktycznie nie zdarza się często. Bardzo się cieszę, że pomogłem dzisiaj zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Muszę również podziękować kolegom, bo dostałem dzisiaj kapitalne podania, których nie mogłem zmarnować - mówił po meczu Benedyczak.

Kusztan nie zachował jednak czystego konta po 90. minutach meczu. W polu karnym piłkę ręką dotknął Sadowski i sędzia Szymula wskazała na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Aleksander Gabryel i zdobył honorową bramkę dla gości.

1:0 Adrian Benedyczak 24’
2:0 Adrian Benedyczak 40’
3:0 Adrian Benedyczak 46’
4:0 Adrian Benedyczak 63’
5:0 Bartłomiej Cieślik 72’
5:1 Aleksander Gabryel 90’

Pogoń Szczecin: Kusztan - Rotengruber, Sadowski, Jopek, Paprzycki (46’ Pavlas) - Cieślik (80’ Bluma), Wawrzynowicz - Furst (61’ Sacharuk), Graczyk (72’ Grochowski), Boniecki - Benedyczak

Lechia Gdańsk: Goławski - Zaręba, Zezula, Kaczorowski, Wasilewski, Żurkowski, Kałahur, Petk, Kaczyński, Sikora, Kobryń