Remis rezerw w Kołobrzegu
autor: P. Smalkowska Rezerwy Pogoni Szczecin zremisowały 1:1 w Kołobrzegu z Kotwicą. Portowcom zabrakło sekund do odniesienia zwycięstwa.

Szczecinianie wystąpili w najsilniejszym składzie, w bramce zadebiutował Jakub Bursztyn, w środku pola grali Sebastian KowalczykSebastian Rudol. - Bardzo się cieszę, że wracam do grania. Brakowało mi tego przez ostatnich kilka miesięcy. Jestem już w pełni zdrowy i mam nadzieję, że pomogę zespołowi w odniesieniu korzystnego rezultatu - powiedział dla pogonszczecin.pl przed meczem były golkiper SMS Łódź. Początek spotkania należał do przyjezdnych. W 7. minucie na bramkę Michalaka strzelał Kowalczyk, ale górą był bramkarz Kotwicy. Po chwili ten sam zawodnik skierował futbolówkę do siatki, ale sędzia linowy dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika ze Szczecina.
Kołobrzeżanie mieli w 1. połowie tylko jedną sytuację do zdobycia bramki. Łyszyk dograł do Łukasza Kacprzyckiego, w ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Kuzko. - W pierwszej połowie oba zespoły trochę się badały. Mimo wszystko uważam, że mieliśmy więcej z gry niż Kotwica - ocenia trener Paweł Sikora.

Portowcy na prowadzenie wyszli w 59. minucie. Maćkowski dograł piłkę z rzutu rożnego w szesnastkę, a tam do siatki Michalaka skierował ją Jakub Kuzko.

Po ośmiu minutach strzelec gola dla Pogoni mógł zapisać na swoje konto drugie trafienie. Jednak mimo zdobycia bramki przez niego sędzia linowy dopatrzył się jednak pozycji spalonej. Końcówka meczu to akcje piłkarzy Kotwicy. Szczecinianie dobrze się bronili i można było sądzić, że 3 punkty pojadą do Grodu Gryfa. W doliczonym czasie gry Bursztyn skapitulował po strzale Łukasza Szymańskiego. - W ciągu sekundy spadliśmy z nieba do piekła. Z przebiegu spotkania zasłużyliśmy na trzy punkty. Kotwica nie zaprezentowała dziś na boisku nic szczególnego - mówił po meczu Paweł Sikora.

0:1 Jakub Kuzko 59’
1:1 Łukasz Szymański 90’

Pogoń II Szczecin: Bursztyn - Kujawa, Kuzko, Walukiewicz, Stefaniak - Rudol, Pawłowski - Paczuk (90′ Adamczuk), Kowalczyk (85′ Zieliński), Maćkowski (83′ Paprzycki) - Stasiak (65′ Bochnak)

źródło: własne/pogonszczecin.pl