piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Dąb Dębno - Osadnik Myślibórz 3:0 (2:0)
W sobotę odbył się mecz derbowy pomiędzy Dębem Dębno, a Osadnikiem Myślibórz. Dla obu drużyn to prestiżowe spotkanie.

W 10 minucie Gajewski ładnie strzela z 25 metrów, ale piłkę pewnie łapie bramkarz gospodarzy. Chwilę później niebezpieczna sytuacja na polu karny gości. Piłkę wybija Sławomir Koneczek. Nasilają się ataki Dęba. W 14 minucie spotkania wrzutka z rzutu rożnego na dlugi slupek, zawodnik z Dębna strzela nożycami wprost w bramkarza. Gospodarze atakują dalej. W 19 minucie dużo szczęścia ma Osadnik - niebezpieczny strzal zawodnika Dębu świetnie blokuje Dudek. Pięć minut później Dudek próbuje szczęścia, strzela z rzutu wolnego. Piłka jednak minimalnie przelatuje nad bramką gospodarzy. W 30 minucie gospodarze wykorzystują rzut wolny. Źle ustawiony Kozlowski nie ma szans przy strzale zawodnika Dębu. Szybka odpowiedź gości. W 31 minucie wrzutka z autu w pole karne, Jackowiak strzela, ale minimalnie nad bramka. Niestety nie od dzis wiadomo, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. 37 minucie Dudek nie siega piłki wślizgiem, mija go jeden z zawodników Dębu, podaje wzdłuż bramki i 2:0.
Drugą połowę można scharakteryzować krótko - walka w środku pola, akcje z jednej i z drugiej strony. W 76 minucie skrzydłowy Dębu wdziera sie z prawej strony w pole karne, podaje wzdłuż szesnastki i napastnik gospodarzy dopelnia formalnosci.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał Osadnik. Niestety, skuteczność zawiodła, a w drugiej części gry tempo meczu spadło i na boisku niewiele się już działo. Drużyna Osadnika przystąpiła do meczu w bardzo osłabionym składzie. Po raz pierwszy 90 minut w seniorskiej piłce rozegrał Przemek Snacki, a swój debiut zaliczył także Miłosz Dąbrowski. Oprócz nich, na boisku biegało jeszcze dwóch juniorów: Kuba Bohun i Marcin Gajewski. W spotkaniu na własne życzenie wystąpił nie w pełni jeszcze sprawny Tomek Jankowski.

MKS OSADNIK: Kozłowski- Bohun (Dąbrowski), Dudek, Koneczek- Gembiak, Kwapis, Michalak, Gajewski, Jackowiak- Snacki, Jankowski (Stasiak)