piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Polska jedzie na ME
Reprezentacja Polski w Futsalu w rozegranym dzisiaj wieczorem (26.09) w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 odrobiła straty z pierwszego meczu barażowego z Węgier. Podopieczni Andrzeja Biangi wygrali 6:4 dzięki czemu po 17. latach przerwy pojadą na Mistrzostwa Europy.

Po porażce 1:2 nad Balatonem biało-czerwoni we wtorkowym pojedynku musieli wygrać przynajmniej różnicą dwóch bramek. Niesieni dopingiem od pierwszych minut rzucili się na przeciwnika. Ich ataki się opłaciły i dzięki dwóm bramkom Rafała Franza w bardzo krótkim odstępie czasu już w 6. minucie to oni mogli rozdawać karty.
Madziarzy nie zamierzali się poddać. Trzy minuty później Horvath strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan dwumeczowej rywalizacji. Przed przerwą mimo kilku dogodnych okazji z naszej strony gola przeciwnikom sprezentował Michał Kałuża. Jego błąd w rozegraniu wykorzystał Droth trafiając do opuszczonej bramki.

Po zmianie stron Polacy za sprawą Mikołajewicza i Soleckiego najpierw obili słupek i poprzeczkę, ale jednak później za sprawą Sebastiana Wojciechowskiego, który dobił strzał Michał Kubika wyszli ponownie na prowadzenie. Ten drugi najpierw w 32. minucie a potem także dwie minuty później sprawił, że koszalińska hala oszalała z radości. Polacy prowadzili 5:2 i byli na dobrej drodze do awansu bowiem rywale po czerwonej kartce Komaromiego grali w osłabieniu.

Węgrzy nie mając już nic do stracenia wycofali golkipera. Jego brak wykorzystał Dominik Solecki, który podwyższył prowadzenie. W końcówce ambitnie grający goście za sprawą Hosszu i Drotha zdobyli dwa gole jednak na odmienienie stanu rywalizacji zabrakło im już czasu.
Ostatecznie to Polacy jadą na turniej finałowy do Słowenii, który odbędzie się w dniach 30 stycznia - 10 lutego 2018 roku. Wcześniej bo już 29 września poznają pierwszych rywali.

Polska - Węgry 6:4 (2:2)
Bramki: Franz 6, Franz 6, Wojciechowski 27, Kubik 32, Kubik 34, Solecki 36 - Horvath 9, Droth 14, 40, Hosszu 36

Polska: Kałuża - Zastawnik, Lutecki, Mikołajewicz, Kriezel - Widuch, Kubik, Dewucki, Gładczak, Mizgajski, Solecki, Franz, Elsner, Wojciechowski.

Węgry: Toth - Droth, Harnisch, Nemeth, Klacsak - Alasztics, David, Komaromi, Trencsenyi, Horvath, Rabl, Hosszu, Gal, Nagy.