piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Remis z Górnikiem
autor: pogonszczecin.plJuniorzy starsi Pogoni Szczecin zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1. Goście w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę dającą im punkt. - Żadna passa nie może trwać wiecznie. Dla zdrowia psychicznego zawodników taki delikatny prysznic nam się przyda - powiedział dla pogonszczecin.pl po meczu trener Cretti.

Tradycyjnie w składzie Pogoni doszło do kilku zmian, w ataku wystąpił Adrian Benedyczak za Stasiaka, a z 10-tką na murawie zameldował się Michał Graczyk. Pod początku spotkania częściej przy futbolówce byli Portowcy. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z golkiperem Górnika znalazł się Benedyczak, ale nie skorzystał on z nadarzających się okazji. - Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Długimi fragmentami graliśmy tak jak chcieliśmy. Miło się to oglądało - ocenił trener Cretti.
W drugiej połowie szczecinianie bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Rotengruber dośrodkował w pole karne, futbolówkę przejął Michał Graczyk i pewnym strzałem pokonał Daniela Bielicę. Prowadzenie uśpiło gospodarzy, rywale przejęli inicjatywę i ruszyli do odrabiania strat. - Górnik zaczął grać prostymi środkami. Nie bardzo wiedzieliśmy jak na to zareagować. Powinniśmy utrzymać własną grę i punktować rywala. Zabrakło nam odrobiny wyrachowania - mówił po meczu trener Cretti.

Przyjezdni powinni remisować w 89. minucie, ale po strzale Rymera piłka trafiła w słupek. Grobelny skapitulował w 90. minucie. Bramkę dającą remis Górnikowi zdobył Dominik Chmielewski. - Jestem trochę niepocieszony. Straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry, a powinniśmy korzystny wynik dowieść do samego końca. Żadna passa nie może jednak trwać wiecznie. Dla zdrowia psychicznego zawodników może taki delikatny prysznic okaże się korzystny - mówił trener Cretti. W następnym spotkaniu granatowo-bordowi zagrają z Falubazem Zielona Góra.

1:0 Michał Graczyk 51’
1:1 Dominik Chmielewski 90’

Pogoń Szczecin: Grobelny - Rotengruber (74’ Bluma), Sadowski, Jopek, Pavlas - Cieślik, Wawrzynowicz - Furst, Graczyk, Boniecki (79’ Grochowski) - Benedyczak

Górnik Zabrze: Bielica - Broja, Polak, Surowiec, Chmielewski, Rymer, Landowski, Wojdanowski, Wira, Ściślak, Nowak
źródło: własne/pogonszczecin.pl