Wygrana w Solcu Kujawskim
autor: EBP Pogoń SzczecinRezerwy Pogoni Szczecin wygrały w Solcu Kujawski z Unią 3:1. Kolejną bramkę na swoje konto zapisał Aron Stasiak, może czas na jego grę w pierwszym zespole?

Obie jedenastki na początku spotkania nie tworzyły sytuacji bramkowych. Dopiero w 15. minucie pierwszą sytuację miał Rafał Maćkowski, ale przy jego strzale arbiter dopatrzył się zagrania ręką. Po chwili swoją szansę miał Pawłowski, ale szybszy był golkiper Unii. Na koniec pierwszej połowy Aron Stasiak pokonał Pawła Laskowskiego dając prowadzenie Portowcom, a po chwili piłkę do siatki skierował Jakub Kuzko.
Po przerwie szczecinianie nie forsowali tempa. Do ataku ruszyli za to zawodnicy Unii. Bramkarz Pogoni miał okazję od wykazania się po strzała Kotarzewskiego i Poczwardowskiego. W 68. minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Piotr Kaczkowski . Strata bramki przez Pogoń podziałała mobilizująco. Obrona przyjezdnych zaczęła grać lepiej. Podopieczni Pawła Sikory zaczęli tworzyć sytuacje podbramkowe, okazje do zdobycia gola wykorzystał Mateusz Bochnak. Zawodnik ten dostał doskonałe podanie od Pawłowskiego. Dzięki wygranej nad Unią granatowo-bordowi to liderujące Świtu Skolwin tracą tylko 3 punkty. W następnej kolejce szczecinianie zagrają u siebie z ostatnim zespołem III ligi - GKS-em Przodkowo.

0:1 Aron Stasiak 42’
0:2 Jakub Kuzko 45’
1:2 Piotr Kaczkowski 68’
1:3 Mateusz Bochnak 90’

Unia Solec Kujawski: Laskowski - Shapoval, Żurek, Jastrzembski, Michalski - Kacprzak (46’ Born), Czachorowski (46’ Poczwardowski) - Kaczkowski, Nytko (76’ Nowicki), Kotarzewski - Ernest (46’ Chyrek)

Pogoń II Szczecin: Kusztan - Kujawa, Kuzko, Nagel, Stefaniak - Rudol (46’ Zieliński), Pawłowski - Paczuk, Maćkowski (90’ Bielak), Paprzycki (46’ Bochnak)- Stasiak (83’ Pach)
źródło: własne/pogonszczecin.pl