piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Kolejny gol Ratajczyk, druga wygrana Polek
autor: paulaReprezentacja Polski kobiet do lat 19 rozgromiła Gruzję 7:0 w swoim drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. Polki z dwoma zwycięstwami na koncie prowadzą w tabeli i mają już pewny awans do Elite Round. W poniedziałek zagrają z Rosją o pierwsze miejsce w grupie.
To był prawdziwy pokaz siły młodzieżowej reprezentacji Polski. Biało-czerwone totalnie zdominowały Gruzinki, gospodynie turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U-19. Worek z bramkami już w 8 minucie meczu otworzyła Maria Zbyrad, a w pierwszej połowie Polki strzeliły jeszcze pięć goli. Dwukrotnie z rzutu karnego trafiała Klaudia Miłek, a po jednym golu dołożyły Anna Zając, Roksana Ratajczyk i Maja Osińska. To drugie trafienie piłkarki Olimpii w tym turnieju.
Polki już po pierwszej połowie gromiły Gruzinki 6:0. Dlatego w przerwie selekcjoner Marcin Kasprowicz zdecydował się zdjąć z boiska Klaudię Miłek i Weronikę Zawistowską, by dać odpocząć swoim kluczowym zawodniczkom. W tym meczu wcale nie zagrała inna doświadczona piłkarka Kasandra Parczewska. Niestety, uraz stawu skokowego wykluczył z gry Nikolę Karczewską.

W drugiej połowie Polki kontynuowały swoją dominację nad rywalkami. Stwarzały mnóstwo sytuacji, co rusz ostrzeliwały bramkę Gruzinek, lecz gola strzeliły dopiero w doliczonym czasie gry, gdy ponownie bramkarkę gospodyń pokonała Maja Osińska. Biało-czerwone oddały na bramkę Gruzinek 35 strzałów!

W poniedziałek o godzinę 15:00, na zakończenie pierwszej rundy kwalifikacji, Polki zmierzą się z Rosjankami.

Polska - Gruzja 7:0 (6:0)
Bramki: Zbyrad 8, Zając 27, Ratajczyk 30, Miłek 32-karny, 40-karny, Osińska 35, 90+3

Polska: Piątek - Kuciewicz, Woś (64. Sirant), Olszewska, Turkiewicz - Zając, Zbyrad, Osińska, Zawistowska (46. Jedlińska) - Miłek (46. Kowalczyk), Ratajczyk

Gruzja: Gabunia - Janikashvili, Chkhartishvili, Minadze, Kenchoshvili, Shonia (46. Khandaziani), Dimopoulou, Khaburdzania, Epitashvili (58. Tchutchulashvili), Narsia, Kalandadze
źródło: laczynaspilka.pl