piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Wysokie zwycięstwo sianowianek
Piłkarki miejscowej Victorii SP 2 Sianów po bardzo wysokim zwycięstwie w Pucharze Polski Kobiet z Hattrickiem Kołobrzeg w stosunku 25:0 ponownie zagrały dobry mecz, ale tym razem w III lidze i pokonały swoje rywalki z Fali Międzyzdroje 11:0 (5:0). Sianowianki pałały żądzą rewanżu za ostatnie 2 porażki jakie poniosły w zeszłym sezonie i to im się udało. Już do przerwy sianowianki prowadziły 5:0.
W 3 minucie najlepsza snajperka Victorii SP 2 Malwina Grzelak otworzyła wynik spotkania. W 8 minucie ponownie pokazała się Grzelak i po jej pięknym lobie sianowianki prowadziły 2:0. Sianowianki nadal nie zwalniały tempa i po wrzutce Wiktorii Mąki w 13 minucie było już 3:0. Gospodynie dalej atakowały i pomiędzy 13 a 28 minutą po strzałach Wiktorii Kaszyńskiej, Marty Krakowskiej i Malwiny Grzelak powinna paść bramka. Jednak nie padła. Za to dziewczyny z Międzyzdrojów się odgryzły i o mało co nie strzeliły bramki. Zmierzającą w samo okienko piłkę wspaniale obroniła Oktawia Kaszewska. W 35 minucie było już 4:0 po kapitalnym uderzeniu Marty Krakowskiej z 28 metrów w okienko. W 37 minucie strzał Malwiny Grzelak z 20 metrów grzęźnie w bramce i do przerwy sianowianki prowadzą 5:0.

Jeszcze lepiej piłkarki Victorii SP 2 Sianów zagrały po przerwie i strzeliły 6 bramek. W 42 minucie szóstą bramkę strzeliła wypuszczona w uliczkę Malwina Grzelak. W 58 minucie bezpośrednio z rogu siódmą bramkę strzela Karolina Wieczorek. Na 8:0 w 62 minucie podwyższa z bliska Izabela Pawłowska. 64 minuta to piękny rajd prawym skrzydłem Malwiny Grzelak i wrzutka do Izabeli Pawłowskiej, która z bliska pakuje piłkę do bramki i 9:0. W 73 minucie piękne wyjście do przodu stoperki Karoliny Wieczorek i 10 bramka dla sianowianek. W doliczonym czasie 80+2 ponownie w głownej roli Karolina Wieczorek i sianowianki wygrywają 11:0. Pomimo wysokiej porażki piłkarki Fali zaprezentowały się zupełnie dobrze i miały kilka szans na strzelenie bramek. W ocenie sianowskich trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Mariana Kuny oraz kierownika zespołu Jacentego Życińskiego drużyna Victorii SP 2 zagrała bardzo dobry mecz. Zdecydowanie przeważała , dłużej utrzymywała się przy piłce i oddała dużo groźnych strzałów z których 11 zalazło drogę do bramki. Wszystkie dziewczyny zasługują na pochwałę. Wreszcie mamy dobre zawodniczki wchodzące na zmianę. Nikt nie zawiódł. Nie wiadomo kiedy zagramy następne spotkanie. Odwołane zostały mecze Pucharu Polski Kobiet z Błękitnymi Stargard I liga 13 września i 16 września w III lidze z Vielgovią Szczecin z powodu wycofania się tych drużyn z rozgrywek. Prawdopodobnie sianowianki zagrają spotkanie kontrolne w Gdańsku 16 września z I ligowym Sztormem Gdańsk, który ma przerwę w rozgrywkach w tym terminie.

W zespole Victorii SP 2 Sianów wystąpiły:
Oktawia Kaszewska (70 Alicja Wojciechowska), Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska( 65 Wiktoria Ostróżka), Klaudia Saganowska, Karolina Kawałek(41 Karolina Wieczorek), Karolina Struszczyk, Marta Krakowska, Wiktoria Kaszyńska, Wiktoria Mąka (41 Dorota Kornacka), Izabela Pawłowska, Malwina Grzelak.

Oprócz strony sportowej działacze Victorii SP 2 Sianów Anna Kozłowska i Marek Małolepszy zadbali o odpowiednią oprawę meczu (wyprowadzanie drużyn przez młode
piłkarki) i zorganizowali konkurs wiedzy o klubie, który wygrali Krzysztof Gort i Sebastian Kulesza. Oglądający mecz kibice mogli też się zaopatrzyć w szaliki, proporczyki i znaczki klubowe. Zawody bardzo dobrze prowadzili sędziowie: Maciej Mazur, Łukasz Kobusiński i Jakub Jabłoński.
źródło: Victoria SP2 Sianów