Rezerwy Pogoni lepsze od Jaroty
autor: EBP Pogoń SzczecinRezerwy Pogoni Szczecin pokonały w niedzielnym meczu III ligi Jarotę Jarocin 2:0.

W spotkaniu tym trener Sikora miał do dyspozycji zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem Pogoni. - Taka jest specyfika naszego klubu - powiedział trener II Pogoni - Od tego jest drugi zespół, by dać szansę zawodnikom, którzy nie mają okazji zagrać w Ekstraklasie. Trzeba mieć jednak świadomość, że czasem odbywa się to kosztem wyniku. Ciężko oczekiwać, że zawodnicy, którzy nie mają przećwiczonych żadnych wariantów taktycznych czy stałych fragmentów, nagle zagrają coś ładnego dla oka. Od początku spotkania szczecinianie zagrażali bramce jarocian.
Dobre spotkanie rozegrał Listkowski, który powinien na swoim koncie mieć dwie asysty, ale okazji do zdobycia goli nie wykorzystali Mate Tsintsadze i Tomasz Hołota. - W pierwszej połowie Pogoń była zespołem zdecydowanie lepszym - tłumaczył trener Jaroty, Janusz Niedźwiedź. - Spodziewaliśmy się, że w Szczecinie ciężko będzie przejąć inicjatywę. Mimo wszystko stworzyliśmy sobie kilka okazji bramkowych, które należało wykorzystać. Może wówczas spotkanie inaczej by się potoczyło.

Portowcy prowadzenie objęli w 65. minucie po faulu na Górzyńskim w polu karnym mieli jedenastkę. Do futbolówki podszedł Sebastian Rudol i pewnie skierował ją do siatki gości. Zdobyty gol dodał skrzydeł granatowo-bordowym. W 75. minucie zgranie Górzyńskiego wykorzystał Mateusz Bochnak i zespół Sikory prowadził 2:0.

- Widzieliśmy, że jak będziemy grali cierpliwie i podkręcimy jeszcze tempo w drugiej połowie, to bramki muszą paść. Bardzo cieszy mnie dzisiaj postawa zmienników, którzy wnieśli dużo jakości do naszej gry. Pozytywów można szukać również w grze defensywnej. Zagraliśmy na zero z tyłu, defensywa ustrzegła się poważniejszych błędów, a w groźniejszych sytuacjach świetnie między słupkami prezentował się Henger - podsumował niedzielny mecz trener Sikora. W następnej kolejce rezerwy Dumy Pomorza zmierzą się z Wierzycą Pelplin.

1:0 Sebastian Rudol 65’ (k)
2:0 Mateusz Bochnak 70’

Pogoń Szczecin: Henger - Kujawa, Walukiewicz, Rudol, Matynia (84’ Midzio) - Hołota, Zieliński (46’ Górzyński) - Pach (46’ Bochnak), Tsintsadze, Listkowski - Paczuk (75’ Nagel)

Jarota Jarocin: Filipowiak - Ludwiczak (81’ Matuszak), Piróg, Chromiński, Dunaj (81’ Maślanka), Zieliński (72’ Czapliński), Skokowski, Sierant (85’ Kowalski), Pacyński, Garbarek, Nowak
źródło: własne/pogonszczecin.pl