piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Dreszczowiec z Wartą
autor: pogonszczecin.plJuniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali Wartę Poznań 3:2 w sobotnim spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Bramki dla szczecinian zdobyli Damian Pawłowski, Aron Stasiak i Marcel Stefaniak. (na zdj.)

W spotkaniu tym trener Cretti musiał dokonać kilku zmian i tak od początku zagrali Wawrzynowicz, Pawłowski i Sacharuk. Po kwadransie prowadzenie objęli goście, po strzale Benjamina Wrembla. Cztery minuty później był już remis, w polu karnym faulowany był Damian Pawłowski, który po chwili pokonał z 11 metrów golkipera Warty. 22. minuta to kolejny rzut karny, tym razem dla przyjezdnych, Kusztan skapitulował po strzale Szymona Piekarskiego. - Warta pokazała dzisiaj olbrzymią determinację. Nam natomiast przytrafiły się błędy decyzyjne oraz niewłaściwe ustawienie. W efekcie straciliśmy dwie bramki, chociaż pod względem kultury gry wyraźnie dominowaliśmy - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Pogoni.
Szczecinianie po przerwie szukali okazji do kolejnych bramek. W 70. minucie dośrodkowywał Stefaniak, a do remisu doprowadził Aron Stasiak. Marcel Stefaniak wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 75. minucie. Zawodnik Portowców golkipera rywali pokonał strzałem z rzutu wolnego.

- Marcel na znakomicie ułożoną nogę. Na treningach wielokrotnie popisywał się podobnymi uderzeniami. W poprzednich spotkaniach również mógł w taki sposób wpisać się na listę strzelców, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia. Cały czas jednak w niego wierzyłem. Kiedy sędzia odgwizdał faul krzyknąłem do niego, żeby się wyłączył i pokazał co potrafi. Jak widać poskutkowało - stwierdził trener Paweł Cretti.

Granatowo-bordowi mogli wygrać wyżej ten mecz, ale dwóch sytuacji na zdobycie gola nie wykorzystał Adrian Benedyczak. Trzeci mecz i trzecia wygrana w lidze daję szczecinianom 2. miejsce w tabeli, liderem jest Śląsk Wrocław. W następnej kolejce Pogoń Szczecin zagra o punkty w Legnicy z Miedzią. - Dzisiejszy mecz był dla nas ważnym przetarciem. Dwa pierwsze zwycięstwa przyszły nam bowiem zbyt łatwo. Dzisiaj przekonaliśmy się, że w tej lidze każdy punkt będziemy musieli wyszarpać - podsumował trener Pogoni Szczecin.

0:1 Benjamin Wrembel 14’
1:1 Damian Pawłowski 18’
1:2 Szymon Piekarski 22’
2:2 Aron Stasiak 70’
3:2 Marcel Stefaniak 75’

Pogoń Szczecin: Kusztan - Cieślik (65’ Duchowski), Wawrzynowicz, Jopek, Stefaniak - Żurawski (50’ Rotengruber), Pawłowski (85’ Grochowski) - Furst, Benedyczak, Sacharuk (46’ Bluma) - Stasiak

Warta Poznań: Dojcz - Mikołajczak (78’ Nowak), Ławniczak, Apolinarski, Krawczyk, Wrembel, Zieliński (67’ Chraplak), Wujec, Juskowiak, Szwak (81’ Włodarczyk), Piekarski (87’ Fiborek)
źródło: własne/pogonszczecin.pl