Wygrana rezerw Pogoni
autor: EBP Pogoń SzczecinRezerwy Pogoni Szczecin wygrały 2:1 w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą po trafieniach Jakuba Paprzyckiego i Mate Tsintsadze. - Cieszymy się ze zwycięstwa, chociaż mogliśmy wygrać wyżej. Zabrakło nam odrobiny skuteczności - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Paweł Sikora.

Rywal szczecinian po roku wrócił do trzeciej ligi, awansował do niej dzięki barażowi z Lubuszaninem Trzcianka. - Czwarta liga wielkopolska była bardzo silna. Jeżeli Centra zdołała awansować, to znaczy, że jest silnym zespołem - stwierdził przez spotkaniem szkoleniowiec Pogoni. - Nie mieliśmy okazji wcześniej się z nim zmierzyć, dlatego podchodzimy do rywala z respektem.
Trener Sikora desygnował do gry Kujawę, Paprzyckiego i Bochnaka, zawodników
którzy niedawno zdobyli srebrne medale w Centralnej Lidze Juniorów, oraz Hengera, Walukiewicza i Tsintsadze trenujących w pierwszym zespole Dumy Pomorza. - Adrian bardzo dobrze spisywał się dzisiaj w bramce. W wielu sytuacjach bardzo nam pomógł. Pochwały należą się również Mate, który był dzisiaj naszym najjaśniejszym punktem w środku pola - chwalił swoich podopiecznych Sikora.

Przyjezdni prowadzenie objęli już w 7. minucie, a bramkę na swoje konto zapisał Jakub Paprzycki. 7. minut później Centra doprowadziła do wyrównania, Jakub Michalski zmusił Hengera do kapitulacji. Po tym jak na tablicy widniał remis oba zespoły starały się o kolejne bramki. W 40. minucie Portowcy wyszli na prowadzenie po strzale Mate Tsintsadze.

Druga połowa meczu to piłkarskie szachy. Szczecinianie prowadząc w tym pojedynku kontrolowali przebieg spotkania. Ostrowianie nieskutecznie atakowali. Dopiero ostatnie 180. sekund przyniosło emocje. Najpierw dla Centry sędzia po faulu wskazał na jedenasty metr. Na szczęście zawodnik gospodarzy przeniósł piłkę nad poprzeczką. - Decyzja sędziego była mocno kontrowersyjna. Moim zdaniem nie było mowy o rzucie karnym. Na nasze szczęście rywale nie wykorzystali prezentu od sędziego - tłumaczył trener Sikora. Następny swój mecz granatowo-bordowi zagrają w niedzielę, 20 sierpnia o 11:00 w Szczecinie z Jarotą Jarocin.

0:1 Paprzycki (7’)
1:1 Michalski (14’)
1:2 Tsintsadze (40’)

Centra Ostrów Wielkopolski: Maj - Przezak, Adamiak, Reyer, Sikora - S. Kucharski, Wandzel, Strączkowski, Michalski - M. Kucharski, Nowicki

Pogoń Szczecin: Henger - Adamczuk, Kuzko, Walukiewicz, Kujawa - Pawłowski, Zieliński (80' Budzyński) - Bochnak (89' Bluma), Tsintsadze, Paprzycki (83' Pach) - Paczuk (90' Nagel).
źródło: własne/pogonszczecin.pl