piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Porażka w Elblągu
Drugiej z rzędu porażki doznali piłkarze Gwardii Koszalin w rozgrywkach drugiej ligi. Koszalińska drużyna uległa w Elblągu miejscowej Olimpii 0:2.

W pierwszych minutach spotkania więcej z gry mieli gospodarze. Dwie próby Damiana Szuprytowskiego zostały zablokowane przez defensorów naszego zespołu, z kolei po strzale z rzutu wolnego Filipa Kop-Ostrowskiego futbolówkę z trudem odbił Adrian Hartleb.
Z czasem zachodniopomorski zespół zaczął poczynać sobie na murawie coraz śmielej, a pierwszymi oznakami lepszej gry naszej drużyny były niecelne strzały Wojciecha Zyski i Junpeia Shinmury. W 30. minucie wzdłuż linii końcowej w pole karne gospodarzy przedarł się Radosław Mikołajczak i wycofał futbolówkę do ustawionego na granicy „szesnastki” Wojciecha Zyski. Pomocnik naszej drużyny ograł jeszcze obrońcę, lecz uderzył wprost w bramkarza Olimpii.

Tuż przed przerwą Wojciech Zyska wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż linii pola bramkowego do nadbiegającego Przemysława Brzeziańskiego. Napastnikowi naszego zespołu nie udało się jednak posłać piłki do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej okazji „Brzeziana”, lecz rezultat wciąż pozostał bez zmian. W odpowiedzi na bramkę naszej drużyny niecelnie strzelał Anton Kołosow. W 59. minucie defensywa naszego zespołu zostawiła gospodarzom zbyt wiele miejsca, a mocnym strzałem piłkę do siatki posłał Radosław Stępień. W 75. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie miejscowych, pewnie trafiając z bliskiej odległości.

Piłkarze Gwardii dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, lecz strzały Pawła Łysiaka, Przemysława Brzeziańskiego czy Adriana Kwiatkowskiego nie sprawiły większych problemów bramkarzowi Olimpii, bądź były niecelne.

Olimpia Elbląg - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)
1:0 - Radosław Stępień 58'
2:0 - Radosław Stępień 75'

Olimpia: 12. Wojciech Daniel - 23. Michał Kiełtyka, 4. Krzysztof Iwanowski, 5. Kamil Wenger, 77. Filip Kop-Ostrowski - 14. Mateusz Szmydt (46, 17. Jakub Bojas), 24. Bartosz Danowski (72, 20. Maciej Rozumowski), 13. Michał Ressel, 10. Radosław Stępień, 7. Damian Szuprytowski (65, 11. Rafał Lisiecki) - 6. Anton Kołosow (68, 9. Piotr Kurbiel)

Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 23. Aleksander Januszkiewicz, 6. Daniel Wojciechowski, 18. Maciej Stańczyk, 4. Bartosz Maciąg - 9. Aleksander Karbowiak (70, 20. Patryk Szabat), 15. Junpei Shimmura, 25. Wojciech Zyska (74, 21. Paweł Łysiak), 19. Radosław Mikołajczak (66, 24. Krystian Przyborowski), 14. Adrian Kwiatkowski (87, 17. Rafał Majtyka) - 10. Przemysław Brzeziański
źródło: Gwardia Koszalin