Wygrana ze Stilonem
W pierwszym z serii meczów kontrolnych zaplanowanych w bieżącym tygodniu Świtowcy pokonali w Gorzowie tamtejszy Stilon 1:2.

Zdobywanie bramek rozpoczęli gospodarze, którzy otworzyli wynik zawodów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową w 20 minucie. Przyjezdni wyrównali już osiem minut później, kiedy to długie podanie wykorzystał Charles Nwaogu, zwiódł obrońcę i strzałem w okienko zdobył najładniejszą bramkę spotkania.
Po przerwie faulowany w polu karnym Stilonu był Kamil Walków i arbiter podyktował jedenastkę, której niestety nie zdołał wykorzystać Adam Ładziak. Na około dziesięć minut przed końcem z dobrej strony pokazał się natomiast Krzysztof Filipowicz, popędził na bramkę Stilonu, lecz jego uderzenie zdołał odbić bramkarz gospodarzy, na szczęście we właściwym miejscu znalazł się Kamil Walków, który posłał piłkę do siatki i dał Świtowcom prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i tym samym Skolwinianie przełamali niemoc w meczach z Gorzowianami.

Kolejny niemniej interesujący sparing Świtowcy rozegrają już jutro w Policach, gdzie o 18.00 zmierzą się na głównej płycie boiska z tamtejszym Chemikiem. Przypominamy, że podczas meczu bedzie trwała zbiórka pieniędzy na rehabilitacje dzieciaków z Polic, dlatego tym bardziej zapraszamy do odwiedzenia stadionu przy Siedleckiej i wsparcia akcji!

Stilon Gorzów - Świt Szczecin 1:1 (1:2)
1:0 Jędrzej Drame 20'
1:1 Charles Nwaogu 28'
1:2 Kamil Walków 79'

Świt: Matłoka (60' Rechtziegel), Kołodziejski, Wojdak, Ostrowski, Hilicki (46' Szczepanik O.), Ortel - Odlanicki (46' Karpiński), Kosacki (46' Szczepanik G.) - Krawiec (60' Walków), Ładziak (63' Sobinek), Nwaogu (46' Filipowicz).