inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka -
Srebro zamieniły na złoto
Monika Biegasiewicz (MKL Szczecin) wraz z Reprezentacją Polski zdobyła złoty medal 12. Mistrzostw Świata w Biegu 24- godzinnym, które na początku lipca odbyły się w Belfaście. Po dwudziestu czterech dniach od zakończenia zawodów ogłoszono zweryfikowane wyniki, które w znaczący sposób jeszcze powiększają znakomity dorobek naszych ultramaratończyków - drużynowo Polki zamieniły srebrne medale na złote.
W kategorii kobiet zwyciężyła Patrycja Bereznowska, ale po dodaniu jednego okrążenia jej rekord świata (w trakcie ratyfikacji) będzie ostatecznie wynosić 259 km 991 m. Po zsumowaniu jej rezultatu oraz Aleksandry Niwińskiej (srebrnej medalistki) 251.078 km i Moniki Biegasiewicz (14. na mecie) zespół Polski w klasyfikacji drużynowej osiągnął dystans 741 km 886 m i pokonał drużynę Stanów Zjednoczonych o 1030 metrów (740.856 km). Wg wersji ogłoszonej drugiego lipca, w dniu zakończenia zawodów, Polki uległy Amerykankom o 622 metry.

Dystans pokonany przez Polki - 741 km 886 m - zdecydowanie przewyższa dotychczasowy rekord świata!
źródło: pzla.pl/wlasne