piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń wygrywa z Energetykiem
autor: Jakub BorowskiW środę na Twardowskiego odbył się sparing Pogoni Szczecin z Energetykiem Gryfino. Gospodarze pewnie wygrali 5:0, po bramkach: Dariusza Formelli (2), Łukasza Zwolińskiego (1), Tomasza Hołota (1) i Adama Gyurcso (1).

Nieoficjalny debiut w barwach Pogoni zaliczył Lasha Dvali w tym spotkaniu. Gruziński stoper w poniedziałek dołączył do zespołu, a już w środę rozegrał pierwsze spotkanie.

Zgodnie z oczekiwaniami Portowcy zepchnęli do defensywy rywali od początku spotkania. Po raz pierwszy bramkarz Energetyka skapitulował w 22. minucie. Hubert Matynia ruszył lewą stroną i dośrodkował w pole karne. A tam świetnie akcję zamknął Dariusz Formella. Chwilę później wydawało się, że będzie 2:0. Marcin Listkowski trafił w poprzeczkę z bliskiej odległości. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Formella. I tym razem nowy gracz Pogoni wykończył wrzutkę Matyni.
Dokładnie tyle samo minut co w pierwszej połowie Portowcy kazali czekać na gola po przerwie. Łukasz Zwoliński pewnym strzałem pokonał bramkarza gości po asyście Ricardo Nunesa. Kolejne trafienie dla Pogoni to kapitalny wolej Tomasza Hołoty sprzed pola karnego. Przy golu na 5:0 świetnie na pozycję wyszedł Adam Gyurcso. Węgier balansem ciała położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Pogoń Szczecin - Energetyk Gryfino 5:0 (2:0)