inne / kajakarstwo
inne / kajakarstwo -
ME w kajakarstwie: Srebrny medal Kuczyńskiego
autor: Norbert Kuczyński archiwum prywaNorbert Kuczyński z Wiskordu Szczecin zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w kajakarstwie w konkurencji K-4 1000 metrów podczas zawodów odbywających się w Plodiv. W osadzie oprócz szczecinianina płynęli Martin Brzezinski, Rafał Rosolski i Bartosz Stabno. Polacy bronili brązowego medalu wywalczonego rok temu w Moskwie i zrobili to skutecznie, awansując o jedno miejsce wyżej. - Czuje się bardzo zadowolony, bo dałem a raczej daliśmy z siebie wszystko i walczyliśmy do ostatnich milimetrów. Po nie do końca udanym wyścigu na 500 metrów pozbieraliśmy się i udało nam się przywieźć srebrny medal.-powiedział wyraźnie szczęśliwy Kuczyński. Zwyciężyli Hiszpanie (02:54.374), a na trzecim miejscu finiszowali Słowacy (02:54.666). Czas Biało - Czerwonych to 02:54.658.
Był to drugi start czwórki w tych zawodach. Na dystansie 500 metrów Polacy zajęli drugie miejsce w finale B.
- Liczyliśmy, że uda nam się awansować do finału A, ale trafiliśmy na cięższy półfinał, gdzie przypłynęliśmy na czwartym miejscu. W pierwszym półfinale bylibyśmy pierwsi z przewagą. Taki jest jednak właśnie sport, tutaj liczą się nie tylko umiejętności, ale potrzebne jest jeszcze szczęście aby osiągnąć sukces. Wiemy nad czym musimy jeszcze popracować aby rezultaty na 500 metrów były lepsze. - skomentował występ na krótszym z dystansów szczecinianin.
źródło: wlasne