piłka nożna / Ekstraklasa -
Porażka z Chojniczanką
autor: KogutPorażką 2:4 z Chojniczanką Chojnice zakończył się ostatni mecz kontrolny Pogoni Szczecin przed startem Ekstraklasy. Mecz podzielony był na trzy tercje.

Przyjezdni prowadzenie objęli już w 8. minucie po bramce Pawła Zawistowskiego. W 17. minucie Chojniczanka prowadziła już 2:0, tym razem Załuskę pokonał Tomasz Mikołajczak. Szczecinianie w końcu ruszyli na swoich rywali. Przyniosło to efekty w 60. minucie kiedy to kontaktowego gola zdobył Łukasz Zwoliński.

Kolejna bramka dla Portowców, to wykorzystana jedenastka, której strzelcem był Łukasz Zwoliński. Mocnym uderzeniem rozpoczęła się kolejna tercja, Kowalczyk dograł w pole karne, a bliski zdobycia bramki był Dawid Kort.

Przyjezdni na prowadzenie objęli w 93. minucie, Jakub Bąk pokonał Adriana Hengera. Bliski wyrównania w 102. minucie był Rafał Maćkowski, ale futbolówka poleciała nad poprzeczką. Swoją okazję miał także Damian Pawłowski, ale ubiegł go Radosław Janukiewicz. W 118. minucie wynik meczu ustalił Piotr Kieruzel. Stary mógł zmniejszyć ponownie Pawłowski, ale futbolówka poleciała obok słupka. Był to ostatni mecz kontrolny zespołu Macieja Skorży przed ligowym pojedynkiem z Wisłą Kraków. Mecz z Białą Gwiazdą szczecinianie rozegrają w piątkowy wieczór, 14 lipca o 20:30.

0:1 - Paweł Zawistowski 8’
0:2 - Tomasz Mikołajczak 17’
1:2 - Łukasz Zwoliński 60’
2:2 - Łukasz Zwoliński 67’
2:3 - Jakub Bąk 93’
2:4 - Piotr Kieruzel 118’

Pogoń: 1. Łukasz Załuska (12. Adrian Henger 91’) - 2. Cornel Rapa (25. Błażej Chouwer 91’), 21. Sebastian Rudol (4. Jakub Piotrowski 91’), 23. Jarosław Fojut (3. Szymon Jopek 91’) 15. Hubert Matynia (22. Sebastian Kowalczyk 46’) (14. Kamil Drygas 113’) - Rafał Murawski (8. Mate Tsintsadze 79’), 14. Kamil Drygas (20. Tomasz Hołota 67’), 19. Marcin Listkowski (17. Rafał Maćkowski 87’), 10. Dawid Kort (16. Damian Pawłowski 91’), 77. Ricardo Nunes (26. Marcel Stefaniak 91’) - 9. Łukasz Zwoliński (18. Seiya Kitano 91’)

Chojniczanka: 1. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski (60 Bartosz Skowron), 26. Michał Markowski, 4. Piotr Kieruzel (60 Tomasz Boczek), 6. Przemysław Pietruszka - 23. Jacek Podgórski (60 Adam Ryczkowski), 20. Oskar Paprzycki (75 Wojciech Zyska), 5. Paweł Zawistowski (75 Rafał Grzelak), 10. Andrzej Rybski (75 Jakub Bąk), 14. Krzysztof Drzazga (70 Jakub Biskup) - 17. Tomasz Mikołajczak (75 Emil Drozdowicz). Od 125. minuty grali także: Dominik Piechowski, Mateusz Borowski