piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Porażka w Ząbkach
autor: pogonszczecin.pl/WiolaJuniorzy starsi Pogoni Szczecin przegrali 1:4 z Legią Warszawa w Ząbkach w pierwszym finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów.

Oba zespoły od początku wymieniały się ciosami. Legioniści mogli objąć prowadzenie już w 8. minucie, ale dobrze interweniował Nagel. Warszawianie objęli prowadzenie w 13. minucie, bramkarza Portowców pokonał Michał Góral. Zespół ze Stolicy swoje prowadzenie podwyższył w 27. minucie, błąd Pacha wykorzystał Mateusz Praszelik. W 32. minucie dobrą interwencją popisał się Kusztan, który wygrał pojedynek sam na sam z Leleno. Gospodarze schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem, Kamil Orlik zdobył bramkę tuż przed przerwą.
Początek drugiej połowy należał do Pogoni. W 50. minucie bardzo bliski zdobycia kontaktowego gola był Bochnak, a chwilę później Stasiak. Cztery minuty później szczecinianie zdobyli gola kontaktowego, a jego strzelcem był Aron Stasiak.
Po zmianie stron do akcji ruszyli Portowcy. W 50. minucie strzał obok bramki posłał

Kwadrans później Legioniści ponownie zaczęli tworzyć akcje ofensywne. W 68. minucie drugą bramkę na swoje konto zapisał Michał Góral. Ostatnie minuty sobotniego spotkania to gra w środku pola. Wynik niestety nie uległ zmianie. W środę Portowcy będą mieli szansę na odrobienie strat z pierwszego spotkania. Wygraną i Mistrzostwo Polski dam im rezultat 3:0.

1:0 - Michał Góral - 13’
2:0 - Mateusz Praszelik - 27’
3:0 - Kamil Orlik - 44’
3:1 - Aron Stasiak - 54’
4:1 - Michał Góral - 68’

Żółte kartki: Mateusz Praszelik, Kacper Pietrzyk - Szymon Waleński, Stanisław Wawrzynowicz, Rafał Maćkowski

Pogoń Szczecin: 12. Daniel Kusztan - 2. Fabian Pach, 4. Sebastian Nagel, 5. Jędrzej Kujawa, 3. Szymon Waleński (72’ 16. Jakub Paprzycki) - 6. Maciej Żurawski, 7. Gracjan Kuśmierek (85’ 19. Michał Górzyński), 8. Stanisław Wawrzynowicz, 10. Rafał Maćkowski, 11. Mateusz Bochnak (76’ 17. Bartosz Boniecki) - 9. Aron Stasiak (90’ 18. Adrian Benedyczak)

Legia Warszawa: 1. Mateusz Kochalski - 2. Piotr Cichocki, 3. Bartosz Olszewski, 4. Kacper Pietrzyk, 5. Mateusz Bondarenko - 16. Aleksander Waniek, 7. Mateusz Leleno (69’ 17. Mateusz Szwed), 8. Patryk Czarnowski, 15. Mateusz Praszelik (74’ 20. Kondrad Handzlik), 11. Kamil Orlik (63’ 18. Grzegorz Aftyka) - 9. Michał Góral