piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Juniorzy Pogoni zagrają o Mistrzostwo Polski!
autor: Kogut Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali w rewanżowym spotkaniu półfinałowym UKS SMS Łódź 2:0 i zagrają o  Mistrzostwo Polski! Rywalem Portowców będzie Legia Warszawa.

Trener Portowców przed tym spotkaniem do składu desygnował Bartosza Bonieckiego i Arona Stasiaka za Jakuba Paprzyckiego i Błażeja Starzyckiego. W 4. minucie ponad 1000 sympatyków zebranych na trybunach boiska nr 2 wyskoczyło do góry, okazało się że Sebastian Nagel niestety nie trafił do siatki. Radość kibiców była przedwczesna. 180. sekund później łodzianie mieli doskonałą okazją, aby przypieczętować awans do finału. Bartłomiej Maćczak przegrał w sytuacji 'sam na sam' z Danielem Kusztanem. W kolejnych minutach granatowo-bordowi starali się złamać defensywę UKS SMS-u.
W 30. minucie zespół z Łodzi mógł prowadzić, najpierw główka Maćczaka i słupek, a po chwili setka Michała Wolinowskiego i udana parada golkipera Pogoni. Pod koniec pierwszej połowy Gracjan Jaroch nie wykorzystał okazji do pokonania Jakuba Bursztyna.

W drugiej części spotkania Pogoń miała okazją do objęcia prowadzenia, Jędrzej Kujawa uderzał na bramkę, ale piłka odbiła się od defensora gości i minęła poprzeczkę. W 52. minucie Aron Stasiak miał doskonałą sytuację, ale uderzył niegroźnie w futbolówkę i Bursztyn złapał ją bez problemu. 65. minuta to okazja łodzian, rzut wolny po faulu Nagela i na nieszczęście przyjezdnych niecelny strzał Macieja Majorowicza . Kolejne minuty to przewaga temperatury i na kolejne bramkowe akcje trzeba było czekać do 84. minuty. Wtedy to Wawrzynowicz dograł do Starzyckiego, ten do Nagela, ale jego strzał obronił bramkarz UKS SMS-u.

W 85. minucie Szymon Waleński wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką w szesnastce gości. Wynik spotkania został odrobiony. Można było spodziewać się dogrywki. Na szczęście w doliczonym czasie gry Aron Stasiak wykorzystał dogranie dwójki Starzycki-Paprzycki i podwyższył prowadzenie Pogoni. Dzięki wygranej 2:0 zespół Pawła Crettiego zagra po raz kolejny o Mistrzostwo Polski. Będzie to okazja na rewanż za zeszłoroczne 2. miejsce i porażkę z Legią Warszawa. O terminie meczu w Szczecinie poinformujemy na łamach portalu po losowaniu.

1:0 Szymon Waleński 86 - rzut karny
2:0 Aron Stasiak 90

Żółte kartki: Waleński, Nagel (Pogoń) / Makuch (UKS)

Pogoń Szczecin: 12 Daniel Kusztan - 2 Fabian Pach (74’ Jakub Paprzycki), 3 Szymon Waleński, 4 Sebastian Nagel, 5 Jędrzej Kujawa - 6 Maciej Żurawski - 7 Gracjan Kuśmierek, 8 Stanisław Wawrzynowicz, 10 Gracjan Jaroch (57’ 17 Błażej Starzycki), 11 Bartosz Boniecki - 9 Aron Stasiak (90 Adrian Benedyczak).

UKS: 26 Jakub Bursztyn - 22, Mateusz Kuśmierczyk, 16 Maciej Majorowicz, 4 Krzysztof Wojciechowski, 14 Bartłomiej Rakowski, 7 Karol Korski, 11 Dawid Węglowski (54’ 15 Patryk Makuch), 8 Michał Wolinowski, 10 Bartłomiej Maćczak (73’ 3 Łukasz Cieplucha), 17 Przemysław Jurków (77’ Tomasz Tracz), 2 Paweł Mróz (67’ 9 Rafał Nowak).
źródło: własne/pogonszczecin.pl