piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Zabójcza końcówka Chemika
autor: Ariel SzydłowskiPiłkarze Chemika po istnym dreszczowcu wygrali w derbach powiatu z Mierzynianką Mierzyn 5:2(1:1). Sobotnie spotkanie Chemika z Mierzynianką rozpoczęło się idealnie dla Chemików, którzy w 11 minucie po indywidualnej akcji Protasenki, wyszli na prowadzenie 1:0.
Szybka bramka utrwaliła w przekonaniu wszystkich zawodników Chemika jak i kibiców żółtozielonych, że będzie to łatwe spotkanie dla policzan. Niestety goście z Mierzyna dość szybko odpowiedzieli bramką Rucińskiego i w 17 minucie było już 1:1. Policzanie po stracie jakby się zagubili i o mały włos nie straciliby drugiej bramki. Na szczęście Rajmer nie wykorzystał dobrej okazji. Z minuty na minutę rosła przewaga Chemików a goście z Mierzyna ograniczali się tylko do kontr i prób rozbijania ataków Chemika. Niestety do przerwy mimo kilku okazji wynik nie uległ zmianie. Druga część zaczęła się w najgorszy możliwy sposób dla Chemika. W 46 minucie po błędzie Gajdemskiego, Mierzynianka wyszła na prowadzenie a strzelcem bramki okazał się Kołtunowski. Żółtozieloni długo bo aż do 72 minuty nie mogli rozbić szczelnej obrony Mierzyna. Dopiero po rzucie rożnym z 72 minuty i strzale Vovchenki udało się doprowadzić do wyrównania. Trzecia bramka dla Chemika padła w 88 po rzucie karnym podyktowanym za faul na Michale Janickim. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Szymon Kapelusz. Dwie minuty później było już 4:2 dla Chemika, a bramkę zdobył Vovchenko. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:2 ustalił Oskar Klimkowicz, który dobił strzał Lewandowskiego. Dzięki wygranej z Mierzynianką i porażce Regi Trzebiatów w meczu z Odrą Chojna Chemicy dalej liczą się w walce o awans do IV ligi. Kolejnym przeciwnikiem Chemika będzie drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal. W tej samej kolejce odbędzie się też inne arcyważne spotkanie, które będzie miało wielki wpływ na końcową tabele. W Trzebiatowie Rega zmierzy się z Morzyckiem Moryń. W razie porażki Regi i wygranej Chemika w Rewalu Policzanie zrównają się punktami z Regą.

Chemik: Gajdemski - Hajdukiewicz(55' Vovchenko), Andrzejewski, Szałek, Janicki, Klimkowicz, Ziółkowski, Ława B., Protasenko(70' Białek), Skrętny(70' Lewandowski), Kapelusz(90' Maziarz)

Mierzynianka: Furman - Grat(78' Olczyk), Kołtunowski, Mamczyc, Mikołajczyk, Papierz, Przewoźniak, Rajmer, Ruciński, Wierszałowicz,

1:0 - 11 min Andriy Protasenko
1:1 - 17 min Krystian Ruciński
1:2 - 46 min Daniel Kołtunowski
2:2 - 72 min Mykyta Vovchenko
3:2 - 88 min Szymon Kapelusz
4:2 - 90 min Mykyta Vovchenko