piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Derby w Makroregionalnej dla Pogoni
autor: EBP Pogoń Szczecin W sobotnie przedpołudnie na głównej murawie stadionu im. Floriana Krygiera juniorzy młodsi Pogoni Szczecin pokonali 7:0 Akademią Piłkarską Pogoni Szczecin.

Zespół Łęczyńskiego objął prowadzenie w 9. minucie, kiedy to Oskar Furst (na zdjęciu) okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Michałem Hoffmannem. Po 15. minutach Pogoń powinna prowadzić już 3:0, ale golkiper Akademii był na posterunku. W 27. minucie bramkę na swoje konto zapisał Danian Pavlas, który dobił strzał Fursta. 120. sekund później Patryk Miklas podwyższył prowadzenie Portowców. A wynik pierwszej połowy ustalił Oskar Furst .
W drugiej połowie Pogoń cztery minuty po przerwie prowadziła już 5:0, a na listę strzelców wpisał się Oskar Frygier. Bliski zdobycia gola był Kacper Michalski, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Mimo stanu spotkania zespół Akademii zaczął grać lepiej. Dobre zmiany, czyli wejście Marcela Wędrychowskiego czy Mateusza Rościszewskiego ożywiły grę teamu Tychowskiego. Swoją szansę na bramkę miał Michał Kwiecień, ale obroną popisał się Dominik Sasiak.

Pogoń zdobyła jeszcze dwie bramki strzał Hendryka dobił Aleks Hendryk , a wynik meczu ustalił Adrian Benedyczak. Zawodnik ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od golkipera Akademii.

0:1 - Oskar Furst - 9'
0:2 - Danian Pavlas - 27'
0:3 - Patryk Miklas - 29'
0:4 - Oskar Furst - 31'
0:5 - Oskar Frygier - 44'
0:6 - Aleks Hendryk - 67'
0:7 - Adrian Benedyczak - 76'

Akademia Piłkarska Pogoni Szczecin: Michał Hoffmann (68' Jakub Kokiel) - Kacper Gołojuch, Dominik Tomaszewski, Adrian Bajkiewicz, Filip Konopski (60 Konrad Żulpo) - Gracjan Kunowski (52' Michał Kwiecień), Mateusz Stolarczyk (52' Kryspin Szcześniak), Sebastian Waszyński (41' Grzegorz Winczakowski), Nicolas Kankowski (52' Marcel Wędrychowski), Marcel Czajkowski (52' Mateusz Rościszewski) - Jakub Wójcik

Pogoń Szczecin: Oskar Piernicki - Daniel Rotengruber (56' Jakub Matysiak), Hubert Sadowski (62' Adrian Kołat), Kacper Michalski, Danian Pavlas - Bartosz Boniecki (58' Mikołaj Midzio), Mateusz Duchowski, Dominik Grochowski, Patryk Miklas (59' Bartosz Bielak), Oskar Furst (46' Adrian Benedyczak) - Oskar Frygier (46' Aleks Hendryk)