piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka ze Sztormem
autor: paulinusTrzynastej porażki w sezonie doznały piłkarki Olimpii Szczecin, ulegając w sobotę Sztormowi Gdańsk 0-1.
Początek meczu wyraźnie należał do gospodyń, które stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych. Już w 14. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała Olga Sirant, która strzałem głową pokonała Beatę Niesterowicz, wyprowadzając gdańszczanki na prowadzenie. Olimpia wyraźnie nie znajdowała sposobu na defensywę gospodyń. Szczecinianki szybko pozbywały się piłki i popełniały proste błędy w obronie. Dopiero od 30. minuty olimpijki powoli nabierały tempa, zaczęły kreować grę i stwarzać okazje bramkowe. Groźne strzały oddawały w tym okresie meczu Anita Janik oraz Weronika Szymaszek, a dobrą sytuację miała także Marta Fil. Żadna z wymienionych sytuacji nie zakończyła się jednak bramką dla naszego zespołu.
Druga część meczu rozpoczęła się dość niemrawo. Żadna z drużyn nie konstruowała ciekawych i skutecznych akcji. Sygnał do walki dały gospodynie około 55. minuty pojedynku, ale ich groźny strzał fantastycznie obroniła Beata Niesterowicz. Dokładnie dziesięć minut później minimalnie obok bramki Sztormu uderzała Roksana Ratajczyk. Pomimo jeszcze kilku akcji z obu stron, do końca sobotniego spotkania nie wydarzyło się już nic ciekawego, a wynik meczu został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Niestety postawa gdańszczanek na boisku, nie poszła w parze z dobrą organizacją zawodów przez gospodarzy. Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, wynikającym z braku chorągiewek rożnych, a pierwsze jego minuty rozgrywane były z wyposażeniem boiska, które nie spełniało wymogów Przepisów Gry w Piłkę Nożną! Dopełnieniem była sytuacja z siedemdziesiątej minuty, kiedy na boisko została wprowadzona zawodniczka nieuprawniona do gry (nie została wpisana do protokołu meczowego). Powyższa kwestia nie mogła ujść naszej uwadze, dlatego zgłosiliśmy ją zespołowi sędziowskiemu. Opis całej sytuacji znalazł się także w pomeczowym sprawozdaniu sędziowskim.
Czekamy na rozstrzygnięcia Polskiego Związku Piłki Nożnej w ww. sprawie.
Mamy też ogromną nadzieję, że sobotnia sytuacja sprawi, że podobne wydarzenia nie będą już miały miejsca na boiskach kobiecych lig w Polsce.

Sztorm AWFiS Gdańsk - Olimpia Szczecin 1-0 (1-0)