Wygrana zespołu Sikory
autor: EBP Pogoń Szczecin Rezerwy Portowców wygrały ze swoją imienniczką w Lęborku 3:2. Bramki dla granatowo-bordowych zdobyli Gracjan Jaroch (2) i Rafał Maćkowski.

Szczecinianie dwukrotnie musieli gonić wynik, wygrana daje im 13. punktów przewagi nad strefą spadkową. - Zagraliśmy skutecznie - powiedział dla pogonszczecin.pl Paweł Sikora. - Spotkanie nie było najładniejsze. Graliśmy wolno, a niektórzy zawodnicy grali na wiele kontaktów. Musimy częściej podawać z pierwszej piłki tym bardziej, że nawierzchnia w Lęborku sprzyjała dobrej grze.
Prowadzenie w tym spotkaniu objęli najpierw gospodarze, którzy wykorzystali centrę z rzutu rożnego, a bramkę na swoje konto zapisał Adrian Kochanek. Po chwili powinien być remis, ale piłka minęła słupek bramki miejscowej Pogoni. Szczecinianie doprowadzili do remisu w 43. minucie, Zieliński podał Gracjanowi Jarochowi a ten zdobył bramkę.

W 50. minucie przyjezdni byli bliscy objęcia prowadzenia, Bochnak strzelał z ostrego kąta, ale golkiper teamu z Lęborka dobrze interweniował. Lęborczanie w 55. minucie wyszli na owe prowadzenie, Łukasz Kłos w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Hengera.

Zespół Sikory nie poddał się jednak, co przyniosło kolejne trafienia. W 71. minucie Paprzycki dograł do Rafała Maćkowskiego, a ten z woleja wpakował futbolówkę do siatki. Portowcy wyszli na prowadzenie w 80. minucie, Pawłowski podał do Gracjana Jarocha, a ten swoim trafieniem zapewnił 3 punkty granatowo-bordowym.

- To kolejny mecz, w którym zdobywamy parę bramek - przyznał Sikora. - To cieszy. Gole straciliśmy po błędach. W każdym spotkaniu można stracić bramkę, ale wtedy należy strzelić o jedną więcej od rywala. Nam w Lęborku to się udało. Dzięki zwycięstwu w Lęborku rezerwy Pogoni mają już 13. punktów przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce rywalem szczecinian będzie Chemik Bydgoszcz. - W Szczecinie zagramy o pełną pulę. - stwierdził trener Sikora.

1:0 - Adrian Kochanek - 23′
1:1 - Gracjan Jaroch - 43′
2:1 - Łukasz Kłos - 55′
2:2 - Rafał Maćkowski - 72′
2:3 - Gracjan Jaroch - 78′

Pogoń II Szczecin: Adrian Henger - Patryk Paczuk, Szymon Jopek, Jakub Kuzko, Marcel Stefaniak (63′ Jakub Paprzycki) - Mateusz Bochnak (85′ Tomasz Borucki), Stanisław Wawrzynowicz, Damian Pawłowski, Dawid Zieliński, Rafał Maćkowski (82′ Adam Bluma) - Gracjan Jaroch (88′ Michał Stańczyk).
źródło: własne/pogonszczecin.pl